Oblasť Kašmíru bola významnou súčasťou „Hodvábnej cesty“, ktorá zahŕňala obchod s čajom a korením. Karavány putovali z Číny cez severnú Indiu do centrálnej Ázie a ďalej na Blízky východ. Samotný názov kašmírskeho Kahwa čaju pochádza z arabčiny a znamená „voňavý nápoj“, ktorý má povzbudzujúce účinky ako káva. Za vlády mughalskej dynastie v Indii vznikli v Kašmíre skvostné záhrady a paláce, kde sa tento nápoj často podával. Preto sa kašmírskej Kahwe, hovorí aj „Mughalský čaj“.
Rád odporučím RELAXAČNÉ ČAJE, ktoré sú lahodné a pekne voňajú a navodzujú vskutku relaxáciu keď ich popíjam. Vyskúšal som aj HIMALÁJSKE AJURVÉDSKE BYLINNÉ ČAJE a sú dobré. Vyskúšal som krátko aj AJURVÉDSKE NUTRIČNÉ ELIXÍRY, ale je to krátko, aby som hodnotil nejaký prínos. Je lepšie si ich dať na lyžičku ako v nápoji, aspoň mne tak viac chutia. TYČINKY VATA, PITTA a KAPHA sú dobré a určite si objednám ďalšie. Nech všetkým výrobky prinášajú pohodu a zdravie
Vaše čaje sú unikátne, účinné a chutné, konzumujeme ich celá rodina a pôsobia blahodárne:)
Príprava
Príprava na britský spôsob: Zalejte 1 čajové vrecko vriacou vodou (250 ml) a nechajte 3–5 min vylúhovať. Pridajte trstinový cukor, sirup alebo med podľa chuti.
Príprava na indický spôsob: Priveďte do varu 250 ml vody. Stlmte na mierny plameň, vložte 1–2 čajové vrecká a nechajte 3–5 min povariť. Po krátkom odstátí pridajte trstinový cukor, sirup alebo med podľa chuti.
Užívanie
Vychutnajte si lahodný indický Kashmiri Kahwa čaj pohodlne v porciovanom vrecku nech ste kdekoľvek.
Užite si ho na cestách, v práci, v škole alebo všade tam, kde nemáte možnosť si tento osviežujúci nápoj pripraviť klasickým indickým spôsobom.
Elixír AMBUPRASH pomáha mojim rodičom - diabetikom - znižovať a udržiavať nižšiu hladinu cukru v krvi.
Niekoľko rokov na jar trpím úpornou alergickou nádchou. Lieky na alergiu mi veľmi nezaberali. Vyskúšala som čaj DALCHINI a môžem normálne existovať. Je to zázrak. Veľmi ďakujem. Určite vyskúšam aj iné čaje.
Vďaka vášmu čaju MAHAPHALA a minimálnej úprave stravy som znížila hladinu cukru v krvi z 18,6 na normálnu hodnotu. Vaše čaje sú úžasné, pijem ich ja, celá moja rodina aj moji klienti. V skutočnosti som masérka a vaše čaje odporúčam. Od mojich klientov mám 1+. Prajem pekný deň :-)
Super čaje
Dobrý deň, som dlhoročným odberateľom Vašho čaju Karavi, ktorý mi ako zázrakom vyliečil veľmi agresívnu alergiu na paradajky. Preto vašim čajom neskutočne dôverujem.
Ďakujem za pomoc.
Zdravím, čaj SHUNTHI mi vyriešil niekoľkoročný a úporný boj s nadúvaním. Naozaj mi nič nepomáhalo, až tento čaj!
Všimla som si, že odkedy pijem AMALAKI nápoj a jem vaše sušené ovocie prestali mi padať vlasy. Dokonca mi rastú nové a to som nezažila asi 15 rokov. Pre mňa je to skutočne zázrak. Výborný na vírusy a baktérie je čaj MANJISHTA. Aspoň jednu šálku denne si dám. Vaše sušené MANGO je absolútna lahôdka. Nemala som lepšie. Ďakujem Vášmu tímu, že ľuďom ponúkate tieto zázraky prírody a ľudskej pomoci. S vďačnosťou
Dobré ráno, zo svojej krátkej skúsenosti môžem s potešením konštatovať, že milujem všetko Vaše ovocie, je úžasné ako desiata. Že elixír MEDAPRASH potláča chuť do jedla a čaj KAPHA dodáva energiu.
Dobrý deň, mal som opuchnuté lymfatické uzliny,neznesiteľné bolesti nôh, rúk a chrbtici. Trvalo to dva mesiace, ale po užívaní čaju KATPHALA bolesti ustúpili a uzliny sa zmenšili. Výborný účinok! Ďakujem.
Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.
Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.