Nachádzate sa tu

Himalájske ajurvédske čaje

Himalájske byliny sa už po celé stáročia používajú k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Sú základom tradičnej ajurvédskej medicíny, ktorá ich využíva v mnohých najrôznejších kombináciách.

Každá bylina má mnohostranné pôsobenie, proto záleží na presnom pomere zmesi, aby sa posilnil alebo obmedzil ich špecifický vplyv. Himalájske ajurvédske čaje sú jedinečnou kombináciou těchto stáročiami preverených bylín a ich prospešných odvarov. Optimalizujú duševné a fyzické sily, revitalizujú telesné tkanivá, harmonizujú kardiovaskulárny a lymfatický systém, ukľudňujú nervovú a dýchaciu sústavu, podporujú trávenie a metabolizmus, detoxikujú organizmus, povzbudzujú mozgovú činnosť a posilňujú imunitný systém. Ich špecifické účinky při pravidelnom používaní priaznivo pôsobia na naše telesné a duševné zdravie. Popis každého čaju obsahuje zloženie bylín, výpis ich pôsobenia a prehľad kategórií alebo okruhov, ktoré jednotlivý čaj pokrýva.

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu