Nachádzate sa tu

Relaxačné ajurvédske čaje

Vhodne vyvážené tradičné zmesi himalájskych bylín pre okamihy pokoja a dobrej pohody sa v Tibete, Nepále a Bhutáne používajú už po stáročia na relaxáciu, revitalizáciu, povzbudenie a harmonizáciu psychických a telesných funkcií organizmu.

Príprava a užívanie ajurvédskych bylín má v Tibete, Nepále a Bhutáne svoje špecifické podoby. Tibetskí lekári vyvinuli rozsiahly a efektívny systém zdravotnej starostlivosti pomocou bylinných prípravkov a najrôznejších alternatívnych postupov, ktoré sa postupne rozšírili do Bhutánu a himalájskych oblastí Nepálu, kde získali svoju miestnu podobu. V obľube sú najmä zahrievajúce a aromatické byliny podporujúce dobré trávenie a zažívanie, ktoré majú kľúčový význam pre vstrebávanie prospešných účinkov himalájskych rastlín.   

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu