Nachádzate sa tu

Nadváha & chudnutie

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Nadváha & chudnutie
  • VIDANGA pomáha znižovať telesnú nadváhu
  • MEDAPRASH prispieva k redukcii tukového tkaniva a podporuje štíhlu líniu

       Doplnky stravy

Táto ajurvédska revitalizačná kúra je vhodná pre redukčnú diétu a znižovanie telesnej hmotnosti. Priberanie na váhe či obezita sú spôsobené nezdravou životosprávou, prejedaním, prílišným spánkom, nedostatkom fyzickej aktivity, spomaleným metabolizmom, nadmernou konzumáciou cukru, tuku, mliečnych výrobkov a alkoholu, emocionálnou či hormonálnou nerovnováhou alebo psychickým stresom. Užívajte po dobu 1-6 mesiacov spolu s vegetariánskou diétou a minimalizujte jedálniček pred 10 hodinou rannou a po 18 hodine popoludní iba na ľahkú celozrnnú stravu a zeleninové šaláty. Viac tipov nájdete v odporúčaní pre ľudí s prevládajúcou dóšickou konštitúciou typu kapha.

Kategórie: obezita, nadváha, lipómy, tukové nádory, poruchy pečene a pankreasu, vysoký krvný tlak, cholesterol, artérioskleróza, tvorba zubného kameňa

-10% Cena: 15,09 €
s DPH
pôvodná cena 16,77 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Vidanga: 1 ks, ajurvédsky nutričný elixír Medaprash: 2 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Sprievodca ajurvédou

Ajurvéda alebo “náuka o živote” je označovaná za matku všetkých liečebných systémov. Vyviera z hlbokého poznania, že ľudská bytosť je nedeliteľný a vzájomne prepojený complex tela, ducha, mysli a životného štýlu.

Viac o knihe