Nachádzate sa tu

Starostlivosť o vlasy

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Starostlivosť o vlasy
  • BHRINGARAJ pomáha udržiavať optimálny stav pokožky a vlasovej pokrývky
  • KESHAPRASH pôsobí ako vnútorný prostriedok starostlivosti o rast a kvalitu vlasov
  • AMALAKI nápoj NATURAL prospieva dobrému tráveniu a obsiahnutý vitamín C podporuje tvorbu kolagénu pre revitalizáciu kožného tkaniva

          Doplnky stravy

Táto ajurvédska revitalizačná kúra je vhodná pre starostlivosť o rast a kvalitu vlasovej pokrývky. Rednutie, vypadávanie a šedivenie vlasov je spôsobené nesprávnou výživou, poruchami trávenia, znečistením hrubého čreva, oslabenú činnosťou pečene, toxicitou krvi, nedostatkom železa, nahromadeným stresom, narušenou funkciou štítnej žľazy a hormonálnej činnosti, dehydratáciou alebo nadmerným užívaním chemických liečiv. Za poškodením štruktúry vlasu stojí tiež prílišné používanie lakov či tužidiel, časté fénovanie, nesprávne česanie, umývanie alebo nepravidelné zastrihávanie vlasových končekov. Užívajte po dobu 1-3 mesiacov spolu s vonkajšou aplikáciou vlasového oleja na pokožku hlavy a stravovacou diétou.

Kategórie: rednutie, vypadávanie a šedivenie vlasov, lupiny, vyrážky, ekzémy, atopická dermatitída, kožné alergie, žihľavka, svrbenie pokožky, lupienka, činnosť pečene, kandidóza, infekcia

-10% Cena: 14,64 €
s DPH
pôvodná cena 16,27 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Bhringaraj: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Keshaprash: 1 ks, Amalaki nápoj Natural: 1 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Odporúčané dávkovanie nápoja: 2-3 šálky denne

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Ajurvédsky horúci nápoj: pre získanie zdravého a chutného nápoja rozmiešajte 1 čajovú lyžičku (cca 2 g) jemne namletej zmesi v 250 ml teplej vody a pridajte med podľa chuti. Zmes možno tiež pridať do smoothies a čerstvých štiav.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Sprievodca ajurvédou

Ajurvéda alebo “náuka o živote” je označovaná za matku všetkých liečebných systémov. Vyviera z hlbokého poznania, že ľudská bytosť je nedeliteľný a vzájomne prepojený complex tela, ducha, mysli a životného štýlu.

Viac o knihe