Nachádzate sa tu

Nervové napätie & spánok

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Nervové napätie & spánok
  • ASHWAGANDHA podporuje regeneráciu, dobrý odpočinok a zdravý spánok
  • RELAXAČNÝ KĽUD pôsobí na relaxáciu nervovej sústavy
  • MAJJAPRASH uvoľňuje nervové napätie a upokojuje pri rozrušení

       Doplnky stravy

Táto ajurvédska regeneračná kúra je vhodná pre uvoľnenie nervového napätia a celkovú relaxáciu organizmu. Nespavosť je spôsobená nepokojnou mysľou, obavami a úzkosťami, emocionálnym rozrušením, stresom, pracovnou preťaženosťou, prílišným cestovaním, užívaním stimulantov, narušením biologických rytmov, hlukom, teplom, chladom, nekvalitným lôžkom alebo jeho nevhodným umiestnením. Čaj Relaxačný kľud užívajte po dobu 1-3 mesiacov v priebehu dňa a po príchode zo zamestnania. Čaj Ashwagandha užívajte vždy 1 hodinu pred spaním spolu so spánkovou a duševnou hygienou.

Prečítajte si viac o ajurvédskej byline ashwagandha.

      

Kategórie: nespavosť, rozrušenie, nervové napätie, úzkosť, preťaženie, prepracovanosť, stres, vyčerpanie

-+
-10% Cena: 20,30 €
s DPH
pôvodná cena 22,56 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Ashwagandha: 1 ks, relaxačný ajurvédsky čaj Relaxačný kľud: 1 ks, ajurvédsky nutričný elixír Majjaprash: 2 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu