Nachádzate sa tu

Viróza & infekcie

Viróza & infekcie

Čaje & elixíry

  • MANJISTHA prispieva k aktívnej ochrane proti vírusom, baktériám a infekciám
  • PURISHAPRASH prospieva komplexnej imunite črevnej flóry
  • PRANAPRASH podporuje zdravú činnosť respiračných orgánov

       Doplnky stravy

Táto ajurvédska ozdravná kúra je vhodná pre optimálnu činnosť imunitného systému, črevného traktu a dýchacích ciest. Vírusové a infekčné nákazy sú spôsobené prílišným zahlienením žalúdka, slabým metabolizmom, znečistením hrubého čreva a oslabenou funkciou imunitného systému. Užívajte po dobu 1-3 mesiacov spolu s ľahkou diétou a množstvom teplých tekutín.

      

Kategórie: vírusové a bakteriálne infekcie, chrípkové príznaky, mononukleóza, imunitný systém, bylinné antibiotikum, lymská borelióza, detoxikácia

-10% Cena: 15,09 €
s DPH
pôvodná cena 16,77 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Manjistha: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Purishaprash: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Pranaprash: 1 ks

Doporučené dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml teplej vody.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál

Sprievodca ajurvédou

Ajurvéda alebo “náuka o živote” je označovaná za matku všetkých liečebných systémov. Vyviera z hlbokého poznania, že ľudská bytosť je nedeliteľný a vzájomne prepojený complex tela, ducha, mysli a životného štýlu.

Viac o knihe