Nachádzate sa tu

Stres & duševná rovnováha

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

        Doplnky stravy

Táto ajurvédska regeneračná kúra je vhodná pre psychickú relaxáciu a posilnenie duševnej rovnováhy. Pocity stresu sú spôsobené hektickým štýlom života, tlakom pracovných zodpovedností, časovou tiesňou, konfliktnými vzťahmi, strachom, nervozitou z nedostatku komunikácie či informovanosti, mentálnou nestabilitou a narušenou dóšickou rovnováhou. Nadmerné stresové zaťaženie spôsobuje poruchy trávenia a metabolizmu, stratu telesnej hmotnosti, únavu a vyčerpanosť, dysfunkciu kardiovaskulárneho, nervového a reprodukčného systému, podráždenosť, kŕčovitosť a oslabenie imunity. Užívajte 2-3x denne po dobu 1- 3 mesiacov striedavo jeden týždeň čaj Jatamansi a elixír Majjaprash a druhý týždeň čaj Čajové rozjímanie a elixír Manoprash spolu s aktívnou regeneráciou v podobe jogy, dychových cvičení, meditácie, relaxácie, aromaterapie a olejových masáží.

Prečítajte si viac o strese a negatívnych emóciách z pohľadu ajurvédy.

         

Kategórie: stres, úzkosť, napätie, psychické poruchy, depresie, neuróza, fóbie, psychóza, hystéria, epilepsia

-+
-10% Cena: 22,50 €
s DPH
pôvodná cena: 25,00 €

Objednal som si do svojej ordinácie na vyskúšanie Vaše výrobky a veľmi ma potešilo zabalenie a celkovo dobrá energia ktorú som cítil po otvorení. Ďakujem, prajem všetko dobré a veľa zdravia v roku 2022.

Mgr. Vorel Luděk

Nedávno sme si u vás nakúpili čaje a elixíry....a je to každodenný radostný rituál spoločne si nejaký uvariť a vypiť...ďakujeme:) Vaša firma na nás pôsobí veľmi príjemným a dôveryhodným dojmom. S pozdravom Tereza

Tereza

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Jatamansi: 1 ks, relaxačný ajurvédsky čaj Čajové rozjímanie: 1 ks, ajurvédsky nutričný elixír Majjaprash: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Manoprash: 1 ks

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu