Nachádzate sa tu

Komplexná imunita & ochrana organizmu

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Komplexná imunita & ochrana organizmu
  • MANJISTHA posilňuje imunitu a obranyschopnosť organizmu
  • CHYAWANPRASH prospieva komplexnej imunite črevnej flóry a podporuje zdravú činnosť respiračných orgánov
  • AMALAKI nápoj KURKUMA pomáha s očistou pečene a prispieva k udržaniu nezápalového prostredia v telesných tkanivách

       Doplnky stravy

Táto ajurvédska ozdravná kúra je vhodná pre optimálnu činnosť imunitného systému, pečene, črevného traktu a dýchacích ciest. Nákazy sú spôsobené zlou hygienou, prílišným zahlienením žalúdka, zvýšením pittadóše a nadmernou tvorbou žlče, spomaleným metabolizmom, znečistením tráviaceho traktu a oslabenou funkciou imunitného systému. Dobrá obranyschopnosť organizmu vzniká podľa ajurvédy postupným procesom metabolizmu, kedy sa z našej každodennej stravy tvorí jemná energetická substancia nazývaná "ódžas", ktorá je zodpovedná za celkovú vitalitu, silu, odolnosť, energiu a imunitu organizmu. Zaisťuje aktívnu ochranu proti nákazám a predstavuje najhlbší princíp imunity všetkých telesných tkanív človeka. Silný imunitný systém organizmu závisí teda na dobrej kvalite trávenie, zdravej funkcii pečene a správnej činnosti lymfatickej sústavy. Užívajte po dobu 1-3 mesiacov spolu s ľahkou diétou a množstvom teplých tekutín.

Prečítajte si viac o hlbokom princípe imunity podľa ajurvédy.

      

Kategórie: vírusové a bakteriálne infekcie, chrípkové príznaky, mononukleóza, imunitný systém, bylinné antibiotikum, lymská borelióza, detoxikácia

-+
-10% Cena: 18,25 €
s DPH
pôvodná cena: 20,30 €

Objednal som si do svojej ordinácie na vyskúšanie Vaše výrobky a veľmi ma potešilo zabalenie a celkovo dobrá energia ktorú som cítil po otvorení. Ďakujem, prajem všetko dobré a veľa zdravia v roku 2022.

Mgr. Vorel Luděk

Nedávno sme si u vás nakúpili čaje a elixíry....a je to každodenný radostný rituál spoločne si nejaký uvariť a vypiť...ďakujeme:) Vaša firma na nás pôsobí veľmi príjemným a dôveryhodným dojmom. S pozdravom Tereza

Tereza

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Ajurvédsky horúci nápoj: pre získanie zdravého a chutného nápoja rozmiešajte 1 čajovú lyžičku (cca 2 g) jemne namletej zmesi v 250 ml teplej vody a pridajte med podľa chuti. Zmes možno tiež pridať do smoothies a čerstvých štiav.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Odporúčané dávkovanie nápoja: 2-3 šálky denne      

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Manjistha: 1 ks, ajurvédsky nutričný elixír Chyawanprash: 1 ks, Amalaki nápoj Kurkuma: 1 ks

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu