Nachádzate sa tu

Ajurvédske očistné elixíry

Podľa tradičného ajurvédskeho systému je ľudské telo popretkávané sústavou fyziologických a energetických ciest (srótámsi), ktoré spracúvajú prijímanú potravu, zabezpečujú prísun živín do siedmich telesných tkanív (dhátus) a zaisťujú vylučovanie odpadových látok z organizmu.

Telesný systém človeka sa skladá z 13 hlavných ciest (srót). Prvé tri zahŕňajú tráviacu sústavu (anna), dýchacie cesty (prána) a systém vodného metabolizmu (ambu). Sedem ďalších ciest predstavuje dráhy pre výživu siedmich telesných tkanív (dhátus) a tri záverečné cesty riadi proces vylučovania stolice (puríša), vylučovanie moču (mútrava) a odvádzanie toxínov potnými žľazami (svéda). Špecifickou štrnástou celostnou cestou je psychická a fyzická sústava (máno) zahŕňajúca myseľ a zmyslové orgány spolu s činnosťou kardiovaskulárneho a neuroendokrinného systému. V tele ženského organizmu sa rozlišujú ešte dve ďalšie cesty a to dráha menštruácie (radžah) a dráha laktácie (stanja). Metabolický proces ľudského organizmu prebieha na úrovni buniek, tkanív, orgánov, emócií, myšlienok i duševného vedomia a v konečnom dôsledku sa prejavuje na našom zdraví v podobe individuálnej vyváženosti troch bioenergetických princípov (váta, pitta, kapha).

ANNAPRASH

Žalúdok & trávenie

ANNAPRASH
7,30 €
-+

PRANAPRASH

Krčná oblasť & dýchacie cesty

PRANAPRASH
7,30 €
-+

AMBUPRASH

Pankreas & regulácia cukru

AMBUPRASH
7,30 €
-+

PURISHAPRASH

Črevá & vyprázdňovanie

PURISHAPRASH
7,30 €
-+

MUTRAPRASH

Obličky & močové cesty

MUTRAPRASH
7,30 €
-+

SVEDAPRASH

Pleť & pokožka

SVEDAPRASH
7,30 €
-+

KESHAPRASH

Vlasy & pokožka

KESHAPRASH
7,30 €
-+

MANOPRASH

Srdce & cievy

MANOPRASH
7,30 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu