Nachádzate sa tu

MANOPRASH

Srdce & cievy

Ajurvédsky očistný elixír

  • Vrcholiak arjuna priaznivo pôsobí na normálnu funkciu srdca
  • Škoricovník cejlónsky prospieva kardiovaskulárnemu zdraviu
  • Vrcholiak myrobalánový pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy a cholesterolu v krvi
  • Vinič hroznorodý pozitívne ovplyvňuje srdcovo-cievnu činnosť a stav krvného tlaku
  • Podporuje žilový obeh a optimalizuje pružnosť ciev
  • Priaznivo pôsobí pri pocite „ťažkých nôh“                      
  • Tinospóra srdcolistá posilňuje odolnosť voči stresu a pôsobí priaznivo na dobrý stav duševného zdravia

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Dobrý deň. Mala som od Vás objednaných viac produktov a bola som s nimi spokojná. Plánujem si v najbližšej dobe objednať ďalšie. Ďakujeme.

Blažena

Som lekár z Prahy (Česká republika). Pracujem v univerzitnej nemocnici. Vďaka spoločnosti Everest Ayurveda som mal príležitosť vidieť alebo počuť takmer zázračné účinky, ktoré môžu mať vaše byliné zmesi v niektorých prípadoch.

MUDr. Marie Mášková

Manoprash je očistný bylinný elixír pre optimálnu činnosť srdca a kardiovaskulárneho systému. Poruchy srdcovej a cievnej činnosti sú spôsobené nezdravou stravou, nadbytočnou konzumáciou živočíšneho tuku a soli, zvýšenou hladinou cholesterolu, nadmernou koncentráciou vápnika, stresom, fajčením, vysokým krvným tlakom či nedostatkom pohybu. Prejavujú sa obezitou, zlyhávaním funkcie srdca, srdcovou arytmiou, ischémiou, kôrnatenim tepien, cievnymi mozgovými priehodami, infarktom myokardu, kŕčovými žilami, bércovými vredy alebo hemeroidy.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

Zloženie

embilika lekárska, vrcholiak arjuna, škoricovník cejlónsky, vrcholiak myrobalánový, vinič hroznorodý, tinospóra srdcolistá, kardamóm obyčajný, granátové jablko, ďumbier lekársky, kurkumovník dlhý, čierne korenie, dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

ARJUNA

Srdcová činnosť

5,20 €
-+

ABHAYA

Krvný obeh & priechodnosť ciev

5,20 €
-+

VYANA

Prekrvenie končatín

5,20 €
-+

SARPAGANDHA

Normalizácia krvného tlaku ⤵

5,20 €
-+

MARICHA

Povzbudenie krvného tlaku ⤴

5,20 €
-+

RANJAKA

Železo & kvalita krvi

5,20 €
-+

JAIPHAL

Antioxidant & omladenie

5,20 €
-+

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

5,20 €
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinácia

5,20 €
-+

ČAJOVÉ ROZJÍMANIE

Prináša upokojenie a duševnú rovnováhu

5,20 €
-+

ELIXÍR HARMÓNIE

Harmonizuje telesné a duševné funkcie

5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu