Nachádzate sa tu

ANNAPRASH

Žalúdok & trávenie

Ajurvédsky očistný elixír

  • Terminalia chebula prispieva k správnej funkcii žalúdočno-črevného traktu
  • Koriander siaty podporuje dobré trávenie a priaznivo pôsobí pri nadúvaní
  • Kardamóm obyčajný upokojuje tráviace ústrojenstvo a zažívací trakt
  • Ďumbier lekársky pôsobí priaznivo na pokojný žalúdok počas cestovania
  • Glycyrrhiza glabra prospieva dobrému tráveniu a zdravej črevnej činnosti
  • Klinčekovec vonný povzbudzuje chuť k jedlu
  • Embilika lekárska optimalizuje činnosť tráviacej sústavy

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Dobrý deň, na vaše produkty som sa obrátil kvôli svojej potravinovej intolerancii na lepok a laktózu ktorú som chcel "vyliečiť" prirodzenou cestou. Po dlhodobom pravidelnom užívaní ANNAPRASH a PURISHAPRASH očistných elixírov v kombinácii s čajmi sa mi podarilo do značnej miery obnoviť naplno funkciu tráviaceho traktu a už nemusím v strave brať intolerancie vôbec do úvahy. Určite odporúčam aj vyskúšať smoothies zo zmesí na horúce nápoje! V rámci detoxikačných procedúr sú úžasným pomocníkom. Som vďačný za to že sú tieto produkty dostupné a verím že viacerí objavia ich potenciál

Adam P., Bratislava

Annaprash je očistný bylinný elixír pre optimálnu činnosť žalúdka a dobré trávenie. Poruchy zažívania sú spôsobené nezdravou stravou, nevhodnou kombináciou potravín, konzumáciou toxických látok alebo nadmerným stresom. Prejavujú sa nestabilitou tráviaceho ohňa, premenlivým metabolizmom, nedostatočným vstrebávaním živín, nechutenstvom, nevoľnosťou, hnačkami, pálením záhy, prekyslením žalúdka, gastritídou alepo peptickými vredmi.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

Zloženie

embilika lekárska, terminalia chebula, koriander siaty, kardamóm obyčajný, ďumbier lekársky, klinčekovec vonný, glycyrrhiza glabra, tinospóra srdcolistá, vinič hroznorodý, šáchor okrúhly, rasca rímska, granátové jablko, čierne korenie, dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

SHUNTHI

Žalúdok & črevá

5,20 €
-+

GUDUCHI

Zažívanie & chuť k jedlu

5,20 €
-+

TRIPHALA

Detoxikácia tráviaceho traktu

5,20 €
-+

PACHAKA

Odvykanie & abstinencia

5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu