Nachádzate sa tu

PURISHAPRASH

Črevá & vyprázdňovanie

PURISHAPRASH

Ajurvédsky očistný elixír

  • Vrcholiak myrobalánový pozitívne ovplyvňuje trávenie a črevnú peristaltiku
  • Prispieva k normálnemu vyprázdňovaniu
  • Glycyrrhiza glabra priaznivo pôsobí na zažívanie a zdravú funkciu črevného traktu
  • Pôsobí ako antioxidant a prispieva k dobrej imunite
  • Fenikel obyčajný pomáha s detoxikáciou a vylučovaním odpadových látok
  • Podporuje dobré trávenie, činnosť črevného traktu a pôsobí priaznivo pri nadúvaní
  • Kardamóm obyčajný prospieva zdravému zaživaniu a upokojuje nervový systém

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Dobrý deň, na vaše produkty som sa obrátil kvôli svojej potravinovej intolerancii na lepok a laktózu ktorú som chcel "vyliečiť" prirodzenou cestou. Po dlhodobom pravidelnom užívaní ANNAPRASH a PURISHAPRASH očistných elixírov v kombinácii s čajmi sa mi podarilo do značnej miery obnoviť naplno funkciu tráviaceho traktu a už nemusím v strave brať intolerancie vôbec do úvahy. Určite odporúčam aj vyskúšať smoothies zo zmesí na horúce nápoje! V rámci detoxikačných procedúr sú úžasným pomocníkom. Som vďačný za to že sú tieto produkty dostupné a verím že viacerí objavia ich potenciál

Adam P., Bratislava

Na odporúčanie som si kúpila elixír PURISHAPRASH na spomalený metabolizmus a vrelo odporúčam vyskúšať. Pomáha mi a určite vyskúšam rada ďalšie výrobky z bylín. Ďakujem.

Petra, Brno

Mala som problém s lenivými črevami a nafukovaním, džem PURISHAPRASH - črevá & vyprázdňovanie mi s týmto problémom veľmi pomohol, cítim sa oveľa lepšie...

Hana, Partizánské

Purishaprash je očistný bylinný elixír pre optimálnu činnosť hrubého čreva a pravidelné vyprázdňovanie. Poruchy záverečnej časti zažívacieho traktu sú spôsobené nevhodnou stravou, narušenou regeneráciou črevnej mikroflóry, podráždenou črevnou sliznicou a znečistením hrubého čreva v dôsledku stagnácie toxického odpadu. Prejavujú sa zažívacími ťažkosťami, nadúvaním, zápchou, hemeroidmi, brušnou kolikou, dráždivým syndrómom hrubého čreva, alergiami, kožnou vyrážkou, ekzémom alebo žihľavkou, psychickou podráždenosťou, nespokojnosťou a negatívnym myslením.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

Zloženie

embilika lekárska, vrcholiak myrobalánový, terminalia chebula, glycyrrhiza glabra, fenikel obyčajný, kardamóm obyčajný, vinič hroznorodý, škoricovník cejlónsky, rasca koptská, rasca čierná, tinospóra srdcolistá, jedľa biela, dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

TRIPHALA

Detoxikácia tráviaceho traktu

TRIPHALA
5,20 €
-+

SHUNTHI

Žalúdok & črevá

SHUNTHI
5,20 €
-+

KARAVI

Intolerancia & citlivé trávenie

KARAVI
5,20 €
-+

NIMBA

Starostlivosť o pleť & pokožku

NIMBA
5,20 €
-+

GAURI

Antifungálna starostlivosť

GAURI
5,20 €
-+

KHANA

Dobré trávenie

KHANA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu