Nachádzate sa tu

Detoxikácia pečene a krvi

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Detoxikácia pečene a krvi
  • KALAMEGHA účinne pôsobí na prečistenie a detoxikáciu pečene
  • RAKTAPRASH podporuje metabolické funkcie pečene a kvalitu krvi

        Doplnky stravy

Táto ajurvédska očistná kúra je vhodná pre celkovú detoxikáciu organizmu, ozdravenie pečene a zlepšenie kvality krvi. Poruchy pečeňových funkcií sú spôsobené pitím alkoholu, užívaním drog a chemických liečiv, fajčením, stresom, negatívnymi emóciami, nedostatočnou hygienou a toxicitou krvi, zvýšením pitta dóše a nadmernou tvorbou žlče, nevhodnou stravou v podobe slaných, ostrých, kyslých a vyprážaných jedál, nadmernou konzumáciou živočíšneho tuku alebo obezitou. Užívajte po dobu 1-3 mesiacov spolu so stravovacou diétou. Zdravotnú kúru môžete obohatiť tiež receptom na ovocné smoothie na očistu pečene Amalaki & kurkuma.

Kategórie: nedostatok železa, znížená hladina hemoglobínu, chudokrvnosť, detoxikácia, infekcie, zápaly, hepatitída, cirhóza, žlčové kamene, kolísavý krvný tlak, búšenie srdca, zvýšená viskozita krvi, kŕčové žily, artérioskleróza

-+
-10% Cena: 16,00 €
s DPH
pôvodná cena 17,77 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Kalamegha: 1 ks, ajurvédsky nutričný elixír Raktaprash: 2 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu