Nachádzate sa tu

Omladenie & revitalizácia

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Omladenie & revitalizácia
  • JAIPHAL pôsobí ako antioxidant na ochranu bunkových štruktúr
  • CHYAWANPRASH posilňuje imunitný systém a pôsobí antioxidačne na omladzovanie telesných tkanív
  • AMALAKI nápoj ASHWAGANDHA prospieva duševnému zdraviu a posilňuje vitalitu organizmu

       Doplnky stravy

Táto ajurvédska revitalizačná kúra čiže "rasajána" či omladzovacia terapia dlhovekosti je vhodná pre regeneráciu telesného i duševného zdravia. Posilňuje mladosť, vitalitu, dobrú kondíciu, životnú silu a imunitný systém organizmu. Podporuje asimiláciu nutričných látok zo strávenej potravy s cieľom dobrej výživy a optimálneho fungovania všetkých siedmich telesných tkanív. Užívajte po dobu 1-3 mesiacov spolu s pravidelným režimom zdravej stravy v súlade s individuálnou konštitúciou. Prečítajte si viac o rasajáne.

Kategórie: antioxidant, imunita, predĺženie dĺžky života, stres, vrásky, omladenie, vitalita, energia, únava, slabosť, vychudnutosť, zažívanie, črevné problémy, regenerácia, harmonizácia

-+
-10% Cena: 16,35 €
s DPH
pôvodná cena 18,53 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Jaiphal: 1 ks, ajurvédsky nutričný elixír Chyawanprash: 1 ks, Amalaki nápoj Ashwagandha: 1 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Odporúčané dávkovanie nápoja: 2-3 šálky denne

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Ajurvédsky horúci nápoj: pre získanie zdravého a chutného nápoja rozmiešajte 1 čajovú lyžičku (cca 2 g) jemne namletej zmesi v 250 ml teplej vody a pridajte med podľa chuti. Zmes možno tiež pridať do smoothies a čerstvých štiav.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu