Nachádzate sa tu

Srdcová činnosť & obehový systém

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Srdcová činnosť & obehový systém
  • ARJUNA povzbudzuje srdcovú činnosť a prospieva kardiovaskulárnemu zdraviu
  • MANOPRASH optimalizuje hladinu cholesterolu, žilový obeh a krvný tlak

       Doplnky stravy 

Táto ajurvédska regeneračná kúra je vhodná pre optimálnu činnosť srdca a kardiovaskulárneho systému. Poruchy srdcovej a cievnej činnosti sú spôsobené nezdravou stravou, nadbytočnou konzumáciou živočíšneho tuku a soli, zvýšenou hladinou cholesterolu, nadmernou koncentráciou vápnika, stresom, konfliktnými vzťahmi, agresívnymi emóciami, fajčením, vysokým krvným tlakom a nedostatkom pohybu. Užívajte po dobu 1-3 mesiacov spolu so zdravou, nízkotučnou a najlepšie vegetariánskou stravou. Zaraďte do svojho dňa pravidelnú relaxáciu, meditáciu a pohybovú aktivitu.

      

Kategórie: obezita, srdcová slabosť, arytmia, búšenie srdca, zápal osrdcovníka, dýchavičnosť, ischémia, krvný obeh, vysoký krvný tlak, kôrnatenie tepien, cievne mozgové príhody, infarkt myokardu, kŕčové žily, vredy predkolenia

-+
-10% Cena: 16,00 €
s DPH
pôvodná cena 17,77 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Arjuna: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Manoprash: 2 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu