Krvný obeh & priechodnosť ciev

  • Pupočník ázijský pomáha udržiavať normálny obeh krvi v žilách a optimalizuje činnosť cievnej sústavy
  • Priaznivo pôsobí pri pocite „ťažkých nôh
  • Vrcholiak arjuna prispieva k zdravej činnosti srdcovo-cievnych funkcií 
  • Terminalia chebula pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi
  • Granátové jablko podporuje krvnú cirkuláciu a posilňuje cievne steny
  • Priaznivo pôsobí na zdravotný stav srdca a priechodnosť ciev
  • Valeriána lekárska má prospešný účinok na zdravú funkciu cievnej sústavy a normálnu hladinu krvného tlaku

       Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: kôrnatenie tepien, kŕčové žily, bercové vredy, činnosť obehovej sústavy, krvný tlak, cholesterol, zvýšená zrážanlivosť krvi, prevencia - trombóza, embólia, cievne mozgové príhody, srdcová mŕtvica

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Dobrý deň, celý mesiac som poctivo užívala čaj ABHAYA na zníženie cholesterolu. Výsledky v februári-cholesterol 9,4 po mesačnom užívaní 3x denne čaj a večer liek; cholesterol 5,2. Nemá to chybu. Ďakujem moc.

Irena Štěpánová

Dobrý deň, už som vyskúšala 4 ajurvédske bylinné čaje a to: NIMBA, ABHAYA, BHRINGARAJ a KANTAKARI a pri všetkých som sa stretla s priaznivými účinkami a tak môžem čaje odporučiť. Chcem tiež poďakovať výrobcom a dovozcom čajov!

Lucie Švestková

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

pupočník ázijský, vrcholiak arjuna, terminalia chebula, vrcholiak myrobalánový, embilika lekárska, granátové jablko, valeriána lekárska, glycyrrhiza glabra, škoricovník cejlónsky, andrographis paniculata, ďumbier lekársky, čierne korenie, dlhé korenie

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

VYANA

Prekrvenie končatín

5,20 €
-+

ARJUNA

Srdcová činnosť

5,20 €
-+

RAKTAPRASH

Krv & pečeň

7,30 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu