Nachádzate sa tu

PITTA

Upokojenie & vyrovnanosť

PITTA
 • Mäta poľná podporuje dobré trávenie
 • Fenikel obyčajný prispieva k dobrému zažívaniu a detoxikácii
 • Koriander siaty priaznivo ovplyvňuje žalúdočno-črevnú činnosť
 • Tinospóra srdcolistá optimalizuje funkciu pečene a zvyšuje odolnosť voči stresu
 • Santalovník biely prispieva k prečisteniu krvi a má chladivý efekt
 • Priaznivo pôsobí na dobrý vzhľad a kvalitu pokožky
 • Podporuje emocionálnu rovnováhu a harmonizuje nervový systém
 • Špargľa hroznovitá pomáha uvoľňovat pri nervovom vypätí a strese
 • Pupočník ázijský pomáha udržiavať dobrý stav duševného zdravia

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Podľa Vašich rád som používal 3 týždne čaj PITTA s elixírom SVEDAPRASH a teraz som na konci druhého týždňa s čajom NIMBA a tiež s elixírom SVEDAPRASH. Pokožka sa mi veľmi zlepšila. Zahojila, nové prejavy sa nevyskytujú, som spokojný.

Petr Dražan

Sú to produkty vynikajúcej kvality, ktoré prispievajú k fyzickej a duševnej rovnováhe. Vyskúšal som čaj PITTA a elixír RAKTAPRASH a cítim sa pokojnejší a menej úzkostlivý. Vďaka!

Simone

Dobrý deň. Roky si kupujem PITTA TEA. Veľmi mi pomohol už niekoľkokrát. Kupujem ďalšie čaje pre svoju rodinu a odporúčam tieto čaje všetkým ľuďom na rôzne ťažkosti. Neznášam chemické prostriedky. Takže vďaka za tieto čaje.

Lída Veselá, Jičín

Pitta podporuje trávenie a metabolizmus, činnosť pečene a kvalitu krvi, ovplyvňuje telesnú teplotu, vzhľad pokožky a mozgovú činnosť. Prináša pocit upokojenia a vyrovnanosti. Storočiami preverená tradičná zmes himalájskych bylín priaznivo pôsobí pri pravidelnom užívaní na celkový zdravotný stav a psychickú kondíciu u ľudí s prevahou nasledujúcej charakteristiky:

 • Ste strednej postavy
 • Nemáte v obľube horúce leto a ostré slnko
 • Ľahko a rýchlo sa potíte
 • Môžete mať mastnú až pehavú pokožku
 • Ste racionálny, pragmatický a súťaživý
 • Máte bystrý úsudok, prenikavé myslenie a pevnú vôľu
 • Ste vodcovský typ, radi diskutujete a priťahujete pozornosť
 • Pod tlakom stresu bývate prchký, podráždený a netrpezlivý
 • Ste dobrý rečník a organizátor so zmyslom pre zodpovednosť
 • Dokážete sa ľahko rozčúliť a byť nepríjemným kritikom

Ďalšie odporúčania týkajúce sa fyzickej konštitúcie Pitta. Nie ste si istý svojou prevládajúcou psychosomatickou konštitúciou? Urobte si jednoduchý dóšický test.

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

mäta poľná, fenikel obyčajný, koriander siaty, tinospóra srdcolistá, santalovník biely, špargľa hroznovitá, pupočník ázijský, embilika lekárska, marena srdčitá, glycyrrhiza glabra, cymbopogon citratus (citronela), rasca rímska

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

VATA

Relaxácia & duševná pohoda

VATA
5,20 €
-+

KAPHA

Povzbudenie & vitalita

KAPHA
5,20 €
-+

ELIXÍR HARMÓNIE

Harmonizuje telesné a duševné funkcie

ELIXÍR HARMÓNIE
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu