Nachádzate sa tu

Detoxikácia od alergénov

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Detoxikácia od alergénov
  • KARAVI pôsobí priaznivo na zdravé zažívanie u citlivých osôb
  • PURISHAPRASH podporuje očistu hrubého čreva a obnovuje imunitu črevnej flóry
  • DALCHINI zlepšuje priechodnosť horných ciest dýchacích a upokojuje podráždenú sliznicu prínosových dutín
  • PRANAPRASH udržuje zdravé fungovanie dýchacieho systému

       Doplnky stravy

Táto ajurvédska očistná kúra je vhodná pri sennej nádche a peľových i potravinových alergiách, ktoré sú spôsobené zahlienením žalúdka, oslabenou imunitou, nezdravou stravou alebo intoleranciou na niektorú zložku potravy, poruchou vstrebávania živín, podráždenou sliznicou hrubého čreva, narušenou regeneráciou črevnej flóry alebo úzkostlivosťou či stresom. V prípade podráždenosti nosovej sliznice užívajte najprv jeden mesiac kombináciu čaju Dalchini a elixíru Pranaprash. Bylinný odvar z čaju Dalchini možno tiež použiť k účinnej doplnkovej inhalácii, ktorá je súčasťou ajurvédskej terapie „nasya“ praktizovanej na účel očisty prínosových dutín. Pri potravinovej intolerancii aplikujte najprv po dobu jedného mesiaca kombináciu čaju Karavi a elixíru Purishaprash. Užívajte po dobu dvoch mesiacov spolu so stravovacou diétou.

Prečítajte si viac o alergii z pohľadu ajurvédy.

Kategórie: dráždivý tračník, potravinové alergie, detoxikácia tráviaceho traktu, nadúvanie, zápcha, kožné vyrážky, ekzémy, žihľavka, psychická podráždenosť, bežná, senná alebo alergická nádcha, dýchavičnosť, astma, kýchanie, pálenie očí, zahlienenie nosových a čelov

-+
-10% Cena: 22,50 €
s DPH
pôvodná cena: 25,00 €

Dobrý deň, používam vašu zdravotnú kúru DETOXIKÁCIA KRVI A POKOŽKY na hemoroidy a je úžasná. Už po týždni som bola bez ťažkostí. Teraz je to tretí týždeň, čo kúru užívam, a stále ani kvapôčka krvi. Zázrak!

Hana, Nový Jičín

Objednal som si do svojej ordinácie na vyskúšanie Vaše výrobky a veľmi ma potešilo zabalenie a celkovo dobrá energia ktorú som cítil po otvorení. Ďakujem, prajem všetko dobré a veľa zdravia v roku 2022.

Mgr. Vorel Luděk

Nedávno sme si u vás nakúpili čaje a elixíry....a je to každodenný radostný rituál spoločne si nejaký uvariť a vypiť...ďakujeme:) Vaša firma na nás pôsobí veľmi príjemným a dôveryhodným dojmom. S pozdravom Tereza

Tereza

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Karavi: 1 ks, himalájsky ajurvédsky čaj Dalchini: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Purishaprash: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Pranaprash: 1 ks

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu