Nachádzate sa tu

MAMSAPRASH

Svalstvo & sila

MAMSAPRASH

Ajurvédsky nutričný elixír

  • Kotvičník zemný prispieva k posilneniu svalstva
  • Pomáha uvoľňovať svalové napätie a stuhnutosť
  • Withania opojná podporuje tvorbu svalovej hmoty
  • Pôsobí ako povzbudzujúce tonikum
  • Podporuje výdrž a svalovú výkonnosť 
  • Ďumbier lekársky podporuje tonus svalového tkaniva
  • Dodáva energiu pri únave a posilňuje vitalitu organizmu
  • Špargľa hroznovitá pomáha udržiavať duševnú rovnováhu

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Nedávno mi prišli na výhrez platničky, mala som šialené bolesti! Vyskúšala som džem Mamsaprash a cítila som sa oveľa lepšie, bolo to neuveriteľné!!!

Jarmila, Kladno

Som s čajmi veľmi spokojný aj s elixírmi.

Pavel

Mamsaprash je nutričný bylinný elixír na posilnenie svalstva a optimalizáciu fyzických síl. Narušenie svalového tkaniva je spôsobené nedostatočným prísunom bielkovín a nepravidelným rytmom každodennej stravy. Prejavuje sa ochabnutou telesnou stavbou, nerozvinutým svalstvom, stuhnutosťou pohybového aparátu, poruchami koordinácie, únavou, strachom, nedostatkom sebadôvery a psychickou nestabilitou.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

embilika lekárska, kotvičník zemný, withania opojná, ďumbier lekársky, špargľa hroznovitá, pueraria lobata, sezam indický (semená), obličkovec západný (plod - orech kešu), ghee (prepustené maslo), med, trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

UDANA

Povzbudenie fyzickej kondície

UDANA
5,20 €
-+

KUDZU

Posilnenie svalstva & fitness

KUDZU
5,20 €
-+

GOKSHURA

Uvoľnenie chrbtového svalstva

GOKSHURA
5,20 €
-+

HORSKÁ SILA

Posilňuje fyzickú výkonnosť

HORSKÁ SILA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu