Antioxidant & omladenie

  • Withania opojná pôsobí ako antioxidant a prispieva k všeobecnému omladeniu
  • Zvyšuje odolnosť voči stresu a prispieva k duševnému aj telesnému zdraviu
  • Škoricovník cejlónsky osviežuje organizmus a pôsobí blahodárne na ochranu buniek pred oxidatívnym stresom
  • Prospieva zdravej činnosti srdcovo-cievnych funkcií
  • Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a glukózy v krvi
  • Kotvičník zemný posilňuje vitalitu a svalové tkanivo
  • Glycyrrhiza glabra priaznivo pôsobí na upokojenie nervového systému a duševné zdravie

        Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: antioxidant, ochrana bunkových štruktúr a telesných tkanív, imunitný a kardiovaskulárny systém, predĺženie dĺžky života, stres, starnutie, vrásky, mladosť, vitalita

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Je vskutku zázrakom prírody v akom náramnom súzvuku sú bylinné zmesi čajov, ich vôňa a účinky. Prípravky sú chutné, prospešné a jednoduché na užívanie. Vybavil som si nimi svoju kuchyňu i kanceláriu.

I.S.-D., Warendorf

Pred nedávnom som narazil na Himalájske ajurvédske čaje (PITTA, BHRINGARAJ, JAIPHAL) a som s nimi veľmi spokojný. Sú naozaj skvelé (som pokojnejší, spevnili sa mi väzy v ramenách, miznú bradavice). Veľmi ďakujem.

Tomáš Votruba

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

withania opojná, škoricovník cejlónsky, kotvičník zemný, glycyrrhiza glabra, embilika lekárska, cymbopogon citratus, myristica fragrans, ďumbier lekársky, kurkumovník dlhý, embelia ribes, dlhé korenie, kardamóm obyčajný, čierne korenie, klinčekovec vonný

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

HIMALÁJSKE OSVIEŽENIE

Osviežuje životnú energiu

5,20 €
-+

CHYAWANPRASH

Zdravie & imunita

8,50 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu