Nervový systém

Nervové tkanivo (madždžá) zahŕňa kostnú dreň a centrálny nervový systém. Zabezpečuje uvedomelé vnímanie, činnosť podvedomia a prenos neurologických informácií pomocou zmyslových a motorických nervov do mozgového centra.

Nervový systém zahŕňa činnosť mozgu, hlavových nervov, podvesku mozgového, miechy a miechových nervov. Z mozgového kmeňa vystupuje dvanásť kraniálnych nervov: čuchový, zrakový, okohybný, kladkový, trojklaný, odťahujúci, tvárový, polohovosluchový, jazykovohltanový, blúdivý, prídavný a podjazykový.

Na základe neustáleho zhromažďovania zážitkov a skúseností formuje nervové tkanivo v človeku pocit jastva a osobnej identity. Prepája telesné funkcie, hormonálnu činnosť, emócie, myseľ a duševné vedomie s energetickým systémom siedmich čakier. Žľazy s vnútornou sekréciou uvoľňujú hormóny priamo do krvného obehu a ich činnosť zaisťuje proces plodenia, rastu, rozvoja, metabolizmu a stabilizácie životných funkcií.

Zdravé nervové tkanivo umožňuje jasné vnímanie a správne porozumenie, posilňuje životnú energiu a optimizmus, rozvíja charizmu a intuíciu. Vedľajším produktom tohto tkaniva je tekutina očného bielka, slzy a očná sekrécia.

Odporúčania pri problémoch s pamäťou a oslabenou mozgovou funkciou nájdete v článku Poruchy sústredenia a zábudlivosť, pri psychických problémoch v článku Úzkosti a depresie, pri problémoch so zaspávaním v článku Zaspávanie a spánok a tip pre starostlivosť o zdravie očí nájdete v článku Starostlivosť o zdravé oči.

Nervový systém

BRAHMI

Pamäť & mozgová činnosť

5,20 €
-+

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

5,20 €
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinácia

5,20 €
-+

JATAMANSI

Stres & duševná rovnováha

5,20 €
-+

ASHWAGANDHA

Spánok & regenerácia

5,20 €
-+

ALOCHAKA

Oči & zrakové funkcie

5,20 €
-+