Nachádzate sa tu

ASTHIPRASH

Kosti & kĺby

ASTHIPRASH

Ajurvédsky nutričný elixír

  • Tinospóra srdcolistá podporuje normálnu pohyblivosť kĺbov
  • Ďumbier lekársky prispieva k zdraviu kostí a kĺbov
  • Pomáha uvoľňovať napätie a stuhnutosť
  • Kurkumovník dlhý podporuje optimálny stav kĺbov a kostí
  • Vápnik priaznivo pôsobí na činnosť svalov a chrupaviek
  • Pomáha udržiavať normálny stav kostí a zubov
  • Triticum aestivum prispieva k dopĺňanie vitamínov a minerálnych látok
  • Embilika lekárska podporuje zdravú činnosť tráviacej sústavy

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

S čistiacimi a bylinnými elixírmi som veľmi spokojná. Majú dobré účinky a vysoký obsah minerálov a živín aj pri užívaní malého množstva. Mám dobrú odozvu aj na čaje, ktoré som kúpila svojim priateľom.

Inken Schäfer-Dirkorte, Warendorf

Mala som návaly tepla kvôli začínajúcej menopauze. Skúsila som váš čaj a pomohlo to. Zaobstarala som si ďalšie čaje a elixíry na prechladnutie a na uvoľnenie svalstva. Čaj TRIPHALA a čaje a elixíry na kĺby. Som nadšená. Tiež užívam lahodné nápoje, napodiv mi chutia hoci je v nich KURKUMA alebo MORINGA, ktoré mi samostatne vlastne vôbec nechutia. Ďakujem.

T. Suchopárková, Mělník

Asthiprash je nutričný bylinný elixír pre optimálny stav kostí a kĺbového aparátu. Narušenie kostného tkaniva je spôsobené nedostatočným množstvom minerálov a znečistením črevného traktu. Prejavuje sa zhoršenou pohyblivosťou, stuhnutosťou kĺbov, nedostatkom vápnika, kazivosťou zubov, vypadávaním vlasov, neistotou a tvrdohlavosťou.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

 

Zloženie

embilika lekárska, tinospóra srdcolistá, ďumbier lekársky, kurkumovník dlhý, uhličitan vápenatý (z toho vápnik 120 mg, t. j. 15 % RHP), pšenica letná, datľovník obyčajný (plod - datle), škoricovník cejlónsky, mäta poľná, cymbopogon citratus (citrónová tráva), dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

SLESAKA

Kĺbová pohyblivosť

SLESAKA
5,20 €
-+

SHALARI

Močový metabolizmus & kĺby

SHALARI
5,20 €
-+

GOKSHURA

Uvoľnenie chrbtového svalstva

GOKSHURA
5,20 €
-+

BHRINGARAJ

Starostlivosť o vlasy

BHRINGARAJ
5,20 €
-+

KANTAKARI

Zuby & ďasná

KANTAKARI
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu