Kategórie:
antioxidant, ochrana bunkových štruktúr a telesných tkanív, imunitný a kardiovaskulárny systém, predĺženie dĺžky života, stres, starnutie, vrásky, mladosť, vitalita
Pred nedávnom som narazil na Himalájske ajurvédske čaje (PITTA, BHRINGARAJ, JAIPHAL) a som s nimi veľmi spokojný. Sú naozaj skvelé (som pokojnejší, spevnili sa mi väzy v ramenách, miznú bradavice). Veľmi ďakujem.
Je vskutku zázrakom prírody v akom náramnom súzvuku sú bylinné zmesi čajov, ich vôňa a účinky. Prípravky sú chutné, prospešné a jednoduché na užívanie. Vybavil som si nimi svoju kuchyňu i kanceláriu.
Príprava
Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri bežnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.
Odporúčané dávkovanie
2 - 3 šálky za deň
Užívanie
Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.
Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.
Špecifická chuť každého čaju je súčasťou zdravotného pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.
Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Dobrý deň, čaj na chudnutie mám naozaj vyskúšaný a pomáha, ďakujem.
Mám skúsenosť s čajom na silné menštruačné bolesti a veľmi mi pomohol. Nemusím brať žiadne lieky, iba dva-tri krát za deň vypiť tento čaj a cítim sa omnoho lepšie. Vrelo doporučujem.
Podľa Vašich rád som používal 3 týždne čaj PITTA s elixírom SVEDAPRASH a teraz som na konci druhého týždňa s čajom NIMBA a tiež s elixírom SVEDAPRASH. Pokožka sa mi veľmi zlepšila. Zahojila, nové prejavy sa nevyskytujú, som spokojný.
Čaj ASHWAGANDHA na spanie vrelo odporúčam. Myslel som, že je to beznádejné, každý druhý deň bez spánku. ASHWAGANDHA zafungoval okamžite a veľmi mi pomohol. Bolo to účinnejšie ako trankvilizéry!
Sú to dobré čaje.
Čaj NIMBA mi pomohol od svrbivého ekzému. V dobe peľových alergií mám opakovane výbornú skúsenosť s čajom DALCHINI. Proti bolestiam pri výklenutí platničky sa skvele osvedčil čaj GOKSHURA (účinok lepší ako lieky). Veľmi odporúčam!!!
Všimla som si, že odkedy pijem AMALAKI nápoj a jem vaše sušené ovocie prestali mi padať vlasy. Dokonca mi rastú nové a to som nezažila asi 15 rokov. Pre mňa je to skutočne zázrak. Výborný na vírusy a baktérie je čaj MANJISHTA. Aspoň jednu šálku denne si dám. Vaše sušené MANGO je absolútna lahôdka. Nemala som lepšie. Ďakujem Vášmu tímu, že ľuďom ponúkate tieto zázraky prírody a ľudskej pomoci. S vďačnosťou
Dobrý deň. Začala som piť vaše čaje asi pred mesiacom, cítim zmenu v tom, že nie som taká nervózna ako predtým, tiež sa menej potím. Pijem vaše čaje v rámci pitného režimu, denne dva druhy čajov asi 4-5 šálok. Veľmi ďakujem
Dobrý deň, používam Vaše čaje už dlhšiu dobu a som spokojný. Čaje dopĺňam ajurvédskymi horúcimi nápojmi, ktoré sú skvelé a ľahko sa pripravujú. Ďakujem.
Používam čaj DHATAKI, menštruácia je slabšia a kratšia.
Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.
Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.