Nachádzate sa tu

AMALAKI nápoj ASHWAGANDHA

Imunita & regenerácia a vitalita

 • Withania opojná (ashwagandha) podporuje regeneráciu a omladenie organizmu
 • Pôsobí ako adaptogén na prirodzenú relaxáciu a harmonický stav duševného zdravia
 • Zvyšuje psychickú odolnosť voči stresu a hektickému spôsobu života
 • Pomáha pri nedostatku energie, únave a vyčerpaní
 • Posilňuje vitalitu a prispieva k dobrej kondícii organizmu
 • Embilika lekárska (amalaki) priaznivo pôsobí na činnosť tráviaceho ústrojenstva
 • Prospieva funkcii žalúdka a črevného traktu
 • Vitamín C prispieva k energetickému metabolizmu
 • Optimalizuje činnosť imunitného systému
 • Pomáha ochraňovať bunky pred oxidatívnym stresom
 • Zvyšuje vstrebávanie železa
 • Znižuje mieru únavy a vyčerpania

          Doplnok stravy

Receptár na lahodné ajurvédske smoothies

Autentická ajurvédaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 6,60 €
s DPH

Dobrý deň, určite odporúčam aj vyskúšať smoothies so zmesou na horúce nápoje! V rámci detoxikačných procedúr sú úžasným pomocníkom. Som vďačný za to, že sú tieto produkty dostupné a verím že ďalší ľudia objavia ich potenciál!

Adam P., Bratislava

Vaše produkty môžem len odporúčať. Mám viac druhov čajov, spotrebovala som uz aj dva elixíry na oči. Jeden na imunitu prave užívam a čaká ma ešte elixír na vlasy. Tie dva som u vás vyhrala :) horúce nápoje sú tiež vynikajúce. Vaše produkty si budem kupovať naďalej. Prajem veľa úspechov :)

Katarína, Prešov

Dobrý deň, určite odporúčam vyskúšať smoothies so zmesou na horúce nápoje! V rámci detoxikačných procedúr sú úžasným pomocníkom. Som vďačný za to, že sú tieto produkty dostupné a verím, že ďalší ľudia objavia ich potenciál!

Adam P., Bratislava

Prečítajte si viac o tomto nápoji v článku Tajuplný dúšok Ajurvédskeho nápoja s príbehmi dávnej Indie. 

Superfoods sú výnimočné prírodné produkty s vysokým obsahom živín, vitamínov, minerálov, enzýmov a antioxidačných látok. Podporujú imunitný systém, detoxikáciu organizmu, znižovanie cholesterolu a telesnej nadváhy. Na základe svojich adaptogénnych účinkov významne prispievajú k regenerácii, vitalite a dobrému telesnému i duševnému zdraviu.

Príprava

Na získanie zdravého a chutného nápoja rozmiešajte 1 čajovú lyžičku (cca 2 g) jemne namletej zmesi v 250 ml teplej vody, pridajte med podľa chuti a niekoľko kvapiek citrónu. Jedno 100g balenie poskytuje 50 šálok horúceho nápoja. Zmes je možné tiež pridať do smoothies a čerstvých štiav. Vyskúšajte 11 domácich receptov na ajurvédskej smoothie.

Odporúčané dávkovanie

2-3 šálky za deň

Užívanie

Príprava ajurvédskych horúcich nápojov sa oproti bylinným čajom líši tým, že sa nevaria, ale iba zalievajú. Rozomletý prášok alebo "churna" sa konzumuje priamo v teplej tekutine s vodou. Na rozdiel od instantných nápojov, kedy prídavné látky rozpustia jeho obsah do chemického roztoku, čisté zmesi Amalaki nápojov sú pripravované v 100% prírodnej RAW kvalite a neobsahujú žiadne konzervačné ani prídavné látky. Jemne namletý prášok sa preto vo vode nikdy nerozpustí. To najcennejšie, čo nápoj obsahuje, je rozomletá zmes bylín, ktorú treba v teplej vode rozmiešať a s pridaním lyžičky medu a niekoľkých kvapiek citrónu potom celý obsah vypiť. Med sa v ajurvéde užíva ako vodič bylinných účinkov, ktoré sa potom lepšie vstrebávajú do telesných tkanív.

Ďalšie praktické informácie o užívaní a kombinácii ajurvédskych nápojov a ďalších prípravkov nájdete v často kladených otázkach FAQ.

Upozornenie: Doplnok stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25°C. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

embilika lekárska, withania opojná

Prirodzene sa vyskytujúci vitamín C v 100 g zmesi: 538 mg (672,5 % RHP).

Váha

100 g sypanej zmesi

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu