Nachádzate sa tu

RASAPRASH

Výživa & energia

RASAPRASH

Ajurvédsky nutričný elixír

  • Kardamóm obyčajný pomáha udržiavať zdravú funkciu tráviaceho ústrojenstva a dobré zažívanie
  • Harmonizuje funkcie tráviacej a vylučovacej sústavy
  • Priaznivo pôsobí na činnosť kardiovaskulárneho systému
  • Kurkumovník dlhý optimalizuje funkciu pečene a podporuje činnosť krvného obehu
  • Embilika lekárska posilňuje imunitný systém
  • Bazalka svätá zvyšuje vitalitu organizmu pri únave a vyčerpaní
  • Špargľa hroznovitá optimalizuje duševný stav

             Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Dobrý deň, podstúpil som 3 mesačnú kúru bylinnými elixírmi na pokožku, pečeň a krv, mozog a nervy. CHYAWANPRASH je teraz opäť najdôležitejším vitalizujúcim prostriedkom. Všetky sú chutné. Sladké, kyslé, dobré na zapitie s medom a vegánskym mliekom. Čaje boli priateľmi dobre prijaté! Prial by som si, aby ste sa dostali k ďalším ľuďom, najmä v oblasti liečenia, ošetrovateľstva a do nemocníc, k starším ľuďom a deťom. Ideálna by bola spolupráca moderných a tradičných liečebných metód, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

Purnam, Warendorf

Rasaprash je nutričný bylinný elixír na optimálnu výživu telesných tkanív organizmu a činnosť lymfatického systému. Narušenie plazmatického tkaniva je spôsobené nesprávnou výživou a nedostatkom tekutín. Prejavuje sa psychickou nestabilitou, precitlivenosťou, únavou, slabosťou, nechutenstvom, vychudnutosťou, chudokrvnosťou, slabou krvnou cirkuláciou, suchou pokožkou, zníženou funkciou imunitného systému a ďalšími problémami spojenými s nedostatočnou výživou.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

Zloženie

embilika lekárska, kardamóm obyčajný, kurkumovník dlhý, vinič hroznorodý, bazalka svätá, špargľa hroznovitá, tinospóra srdcolistá, rasca rímska, glycyrrhiza glabra, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

GUDUCHI

Zažívanie & chuť k jedlu

GUDUCHI
5,20 €
-+

VATA

Relaxácia & duševná pohoda

VATA
5,20 €
-+

NAGARA

Lymfatický systém & imunita

NAGARA
5,20 €
-+

KATPHALA

Teplota & telesná slabosť

KATPHALA
5,20 €
-+

KARAVI

Intolerancia & citlivé trávenie

KARAVI
5,20 €
-+

KHANA

Dobré trávenie

KHANA
5,20 €
-+

MARICHA

Povzbudenie krvného tlaku ⤴

MARICHA
5,20 €
-+

APANA

Pre pokojnú menštruáciu

APANA
5,20 €
-+

SHATAPUSHPI

Pri absencii menštruácie

SHATAPUSHPI
5,20 €
-+

ASHOKA

Hormonálna rovnováha

ASHOKA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu