Zažívanie & chuť k jedlu

  • Kardamovník obecný upokojuje tráviace ústrojenstvo
  • Glycyrrhiza glabra pomáha udržiavať optimálnu funkciu zažívacieho systému
  • Pôsobí priaznivo pri žalúdočnej nevoľnosti a obnovuje chuť k jedlu
  • Tinospóra srdcolistá posilňuje imunitný systém organizmu
  • Prispieva k harmonickému metabolizmu a revitalizácii telesných tkanív

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

 

Kategórie: nevoľnosť, zvracanie, prekyslenie žalúdka, pálenie záhy, hnačka, črevná chrípka

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Dobrý deň, trápili ma dlho črevné kŕče sprevádzané hlasným škŕkaním v bruchu a nič z liekov nepomáhalo. V ordinácii tradičnej medicíny mi bol odporúčaný čaj GUDUCHI. Po mesiaci používania ťažkosti takmer ustúpili, pokračujem v liečbe.

Jana

Dobrý deň. Dostala som sa k vašim produktom cez moju kamarátku. Chcela som vyskúšať, tak teraz pijem čaj na žalúdok. Ešte som len začala a cítim sa lepšie. Ďakujem.

Marta Jakabová

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

kardamovník obecný, glycyrrhiza glabra, tinospóra srdcolistá, voňatka citrónová

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

PACHAKA

Odvykanie & abstinencia

5,20 €
-+

RASAPRASH

Výživa & energia

7,30 €
-+

SHUNTHI

Žalúdok & črevá

5,20 €
-+

KHANA

Dobré trávenie

5,20 €
-+

TRIPHALA

Detoxikácia tráviaceho traktu

5,20 €
-+

KARAVI

Intolerancia & citlivé trávenie

5,20 €
-+

CHYAWANPRASH

Zdravie & imunita

8,50 €
-+

AMALAKI plod kardamóm

Imunita & zažívanie

3,50 €
-+

PAPAYA plod

Vitamín A, C &  enzýmy 

3,50 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu