Odvykanie & abstinencia

PACHAKA
  • Koriander siaty prispieva k dobrému zažívaniu a upokojeniu abstinenčných príznakov
  • Glycyrrhiza glabra pomáha dobrému tráveniua upokojuje nervový systém
  • Embilika lekárska podporuje činnosť imunitného systému a zdravé trávenie
  • Rasca rímska priaznivo pôsobí na zažívanie a pri odvykaní na návykových látkach
  • Škoricovník cejlónsky prospieva zdravej funkcii žalúdka i čriev a jeho sliznic

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: odvykanie, fajčenie, alkohol, drogy, abstinenčné príznaky, nevoľnosť, poruchy zažívania, žalúdočné vredy, prekyslenie žalúdku, pálenie záhy

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

V minulosti som pila čaj PACHAKA ako doplnok výživy pretože sa používa na liečbu závislosti od fajčenia. Teraz som si objednala čaj KUDZU. Môžem potvrdiť jeho stimulujúci účinok na svalstvo.

Eva, Levice

Odporúčam čaj PACHAKA. Niekoľko týždňov ma bolelo pod ľavým rebrom - zrejme žalúdok, alebo pankreas. Bol mi doporučený tento čaj a po pár dňoch pitia bolesť úplne zmizla. Účinok je úžasný. Teraz skúšam BHRINGARAJ na vlasy.

Bedřich

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2-3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

koriander siaty, glycyrhiza glabra, embilika lekárska, pupočník ázijský, rasca rímska, škoricovník cejlónsky, mäta poľná, ďumbier lekársky, kardamóm obyčajný

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

PITTA

Upokojenie & vyrovnanosť

PITTA
5,20 €
-+

GUDUCHI

Zažívanie & chuť k jedlu

GUDUCHI
5,20 €
-+

TRIPHALA

Detoxikácia tráviaceho traktu

TRIPHALA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu