Nachádzate sa tu

MAJJAPRASH

Mozog & nervy

Ajurvédsky nutričný elixír

  • Nard pravý priaznivo pôsobí na relaxáciu nervovej sústavy
  • Valeriána lekárska pomáha upokojovať rozrušenú myseľ
  • Prispieva k uvoľňovaniu stresu a nervového napätia
  • Pupočník ázijský povzbudzuje mozgovú činnosť a kognitívne funkcie (myslenie, porozumenie, pamäť, pozornosť a vyjadrovanie)
  • Withania opojná pomáha udržiavať duševnú rovnováhu
  • Povzbudzuje psychickú odolnosť a vitalitu organizmu

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Vaše ajurvédske čaje aj elixíry som už niekoľkokrát objednala aj zakúpila v kamenných obchodoch. Sme s nimi s manželom veľmi spokojní a viem, že aj v budúcnosti budeme stálymi odberateľmi.

Vladimíra

Majjaprash je nutričný bylinný elixír na optimálnu činnosť mozgových funkcií a relaxáciu nervovej sústavy. Narušenie nervového tkaniva je spôsobené nadmernou psychickou záťažou. Prejavuje sa poruchami zraku a endokrinného systému, ochabnutou mozgovou aktivitou, duševnou nerovnováhou, stresom, napätím, úzkosťou, rozrušením a nespavosťou.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

Zloženie

embilika lekárska, nard pravý, valeriána lekárska, pupočník ázijský, withania opojná, vinič hroznorodý, glycyrrhiza glabra, santalovník biely, ďumbier lekársky, cymbopogon citratus, rasca rímska, čierne korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

JATAMANSI

Stres & duševná rovnováha

5,20 €
-+

SARPAGANDHA

Normalizácia krvného tlaku ⤵

5,20 €
-+

ALOCHAKA

Oči & zrakové funkcie

5,20 €
-+

ČAJOVÉ ROZJÍMANIE

Prináša upokojenie a duševnú rovnováhu

5,20 €
-+

POVZBUDENIE MYSLE

Povzbudzuje bdelú myseľ

5,20 €
-+

BRAHMI

Pamäť & mozgová činnosť

5,20 €
-+

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

5,20 €
-+

ASHWAGANDHA

Spánok & regenerácia

5,20 €
-+

BIHARI

Kľud a spánok

5,20 €
-+

RELAXAČNÝ KĽUD

Podporuje uvoľnenie a relaxáciu

5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu