Nachádzate sa tu

Systémové terapie

Nadmerná konzumácia potravy a nesprávne vstrebávanie vody vedie k telesnej nadváhe a potom k následnému zvýšeniu hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Tieto príznaky sa neskôr prejavujú v podobe narušenej funkcie slinivky brušnej a diabetického ochorenia. Zvýšené tukové tkanivo vyvoláva žlčníkové kamene, obezitu, diabetes a vysoký krvný tlak. Vzniku cukrovky predchádza niekoľko varovných príznakov, ktoré môžeme ľahko pozorovať: pocit husej kože či kŕčovitosť pri močení, nepríjemný zápach v podpazuší, dýchavičnosť, pálčivý smäd a nadmerná tvorba slín a zubného kameňa.

Príčina vzniku onkologického ochorenia je podľa ajurvédy spojená s výrazným narušením psychosomatickej rovnováhy všetkých troch životných princípov vata, pitta, kapha. K takémuto systémovému rozladenie dochádza predovšetkým v dôsledku dlhotrvajúceho znečistenia organizmu, pôsobeniu chemických karcinogénov alebo chronického narušenia životných rytmov, tráviacej sústavy, imunitného systému alebo psychického stavu. V dôsledku radikálneho zníženia aktivity tráviaceho ohňa dochádza k nahromadeniu toxických látok v organizme, ktoré postupne zamorujú telesné tkanivá. Z tohto dôvodu je dôležitá správna diéta, ktorá očisťuje tráviacu sústavu a obnovuje harmonický metabolizmus. Detoxikačná kúra zahŕňa prísne odbúranie konzumácie mäsitej stravy aj mliečnych výrobkov a preorientovanie na surovú zeleninu alebo ovocné šťavy (jačmeň, ovos, ryža, zeler, púpava, fazuľové klíčky mungo, naklíčené semená slnečnice a lucerny, Alfalafa, zázvor, cesnak, kurkuma).

MAHAPHALA

Diabetická diéta

MAHAPHALA
5,20 €
-+

MANJISHTA

Ochrana & posilnenie imunity

MANJISHTA
5,20 €
-+

SHATAWARI

Odolnosť a ochrana buniek

SHATAWARI
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu