Nachádzate sa tu

ARTHAVAPRASH

Vitalita & žena

ARTHAVAPRASH

Ajurvédsky nutričný elixír

  • Špargľa hroznovitá priaznivo ovplyvňuje činnosť ženského reprodukčného systému
  • Podporuje vitalitu a plodnosť
  • Prispieva k optimalizácii menštruačného cyklu a k jeho pokojnému priebehu
  • Zmierňuje príznaky pred a v priebehu menštruácie
  • Pomáha pri menopauze 
  • Withania opojná harmonizuje psychický stav a prispieva k dobrej duševnej pohode
  • Kotvičník zemný podporuje hormonálnu činnosť a zdravú funkciu močovej sústavy
  • Embilika lekárska prospieva dobrému tráveniu a imunitnému systému

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Musím pochváliť vaše čaje RANJAKA, SHATAWARI, VIDANGA a ASHOKA. Z elixírov ARTHAVAPRASH. Skvele fungujú, som nadšená a nedám na vás dopustiť!

Lenka

Dobrý deň, rada by som potvrdila, že som s vašimi výrobkami veľmi spokojná a vždy mi pomohli.

M. Adamkova

Arthavaprash je nutričný bylinný elixír pre hormonálnu rovnováhu a optimálnu činnosť ženskej reprodukčnej sústavy. Narušenie reprodukčného tkaniva je spôsobené psychosomatickou disharmóniou. Prejavuje sa napätím, nervozitou, podráždenosťou, neistotou, nevoľnosťou, nechutenstvom, zníženou imunitou, poruchami menštruačného cyklu a ďalšími gynekologickými ťažkosťami.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

                                                                                                                                                                                                    

Zloženie

embilika lekárska, špargľa hroznovitá, withania opojná, kotvičník zemný, zeler voňavý (bulva), fenikel obyčajný, škoricovník cejlónsky, kurkumovník dlhý, dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

APANA

Pre pokojnú menštruáciu

APANA
5,20 €
-+

ASHOKA

Hormonálna rovnováha

ASHOKA
5,20 €
-+

SHATAPUSHPI

Pri absencii menštruácie

SHATAPUSHPI
5,20 €
-+

DHATAKI

Pri nadmernej menštruácii

DHATAKI
5,20 €
-+

NIMBA

Starostlivosť o pleť & pokožku

NIMBA
5,20 €
-+

DHANYAKA

Tehotné ženy

DHANYAKA
5,20 €
-+

MEDHIKA

Kojace ženy

MEDHIKA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu