Nachádzate sa tu

RAKTAPRASH

Krv & pečeň

RAKTAPRASH

Ajurvédsky nutričný elixír

  • Andrographis paniculata pomáha udržiavať zdravú funkciu pečene a krvného obehu
  • Podporuje prečistenie organizmu
  • Vrcholiak arjuna optimalizuje činnosť pečene a kardiovaskulárneho systému
  • Kurkumovník dlhý podporuje funkciu pečene a metabolizmus tukov
  • Priaznivo ovplyvňuje cirkuláciu krvi
  • Santalovník biely pomáha s prečistením krvi, optimalizuje jej zrážanlivosť a prispieva k dobrému vzhľadu pokožky
  • Škoricovník cejlónsky prospieva činnosti srdcovo-cievnych funkcií
  • Normalizuje hladinu glukózy a cholesterolu v krvi

          Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prípravu ajurvédskych elixírov a nápojov z plodu Amalaki

 

-+
Cena: 7,30 €
s DPH

Dobrý deň, podstúpil som 3 mesačnú kúru bylinnými elixírmi na pokožku, pečeň a krv, mozog a nervy. CHYAWANPRASH je teraz opäť najdôležitejším vitalizujúcim prostriedkom. Všetky sú chutné. Sladké, kyslé, dobré na zapitie s medom a vegánskym mliekom. Čaje boli priateľmi dobre prijaté! Prial by som si, aby ste sa dostali k ďalším ľuďom, najmä v oblasti liečenia, ošetrovateľstva a do nemocníc, k starším ľuďom a deťom. Ideálna by bola spolupráca moderných a tradičných liečebných metód, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

Purnam, Warendorf

Sú to produkty vynikajúcej kvality, ktoré prispievajú k fyzickej a duševnej rovnováhe. Vyskúšal som čaj PITTA a elixír RAKTAPRASH a cítim sa pokojnejší a menej úzkostlivý. Vďaka!

Simone

Raktaprash je nutričný bylinný elixír na optimálnu činnosť krvného obehu a funkciu pečene. Narušenie krvného tkaniva je spôsobené nedostatočným množstvom železa, zníženou hladinou hemoglobínu alebo poruchou krvotvorby. Prejavuje sa oslabenou činnosťou pečene, sleziny a srdcovo-cievnych funkcií.

Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

 

Zloženie

embilika lekárska, andrographis paniculata, vrcholiak arjuna, kurkumovník dlhý, santalovník biely, škoricovník cejlónsky, vinič hroznorodý, ďumbier lekársky, pterocarpus marsupium, kardamóm obyčajný, dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Váha

200 g bylinného elixíru

Súvisiace produkty

NIMBA

Starostlivosť o pleť & pokožku

NIMBA
5,20 €
-+

GAURI

Antifungálna starostlivosť

GAURI
5,20 €
-+

HARIDRA

Kožná regenerácia

HARIDRA
5,20 €
-+

PITTA

Upokojenie & vyrovnanosť

PITTA
5,20 €
-+

RANJAKA

Železo & kvalita krvi

RANJAKA
5,20 €
-+

KALAMEGHA

Pečeň & žlčník

KALAMEGHA
5,20 €
-+

ARJUNA

Srdcová činnosť

ARJUNA
5,20 €
-+

VYANA

Prekrvenie končatín

VYANA
5,20 €
-+

ABHAYA

Krvný obeh & priechodnosť ciev

ABHAYA
5,20 €
-+

APANA

Pre pokojnú menštruáciu

APANA
5,20 €
-+

DHATAKI

Pri nadmernej menštruácii

DHATAKI
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu