Nachádzate sa tu

KALAMEGHA

Pečeň & žlčník

  • Andrographis paniculata​ pomáha celkovému prečisteniu a detoxikácii organizmu
  • Priaznivo pôsobí na optimálnu činnosť pečene pri jej nadmernom zaťažení
  • Kurkumovník dlhý prispieva k optimálnej funkcii a očiste pečene
  • Vrcholiak arjuna podporuje správnu funkciu pečene
  • Tinospóra srdcolistá  posiluje obranyschopnosť organizmu 

          Doplnok stravy​

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: pečeň, žlčník, žlčníkové kamene, detoxikácia, metabolizmus, zápaly, infekcie, hepatitída, cirhóza

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Mám veľmi dobrú skúsenosť s čajom KALAMEGHA, zbavil ma dlhotrvajúceho ekzému na rukách, ktorý sa dal kompenzovať len kortikoidmi. Na chuť čaju som si musela zvyknúť, ale zafungoval veľmi dobre.

Katka, Klabava

Dobrý deň, v súčasnosti užívam Vaša čaje BRAHMI - Memory tea a KALAMEGHA - Liver tea a som s nimi spokojný. Kombinácia bylín vo Vašich čajoch je aj potešením pre dušu. Ďakujem.

Ing. Zdeněk Klouček, Žatec

Dobrý deň, s vašimi čajmi som veľmi spokojná. Vidanga mi pomohla schudnúť, po čaji Kalamegha mi takmer zmizli problémy so žlčníkom, teraz sa rozhodujem pre PACHAKA, končím s fajčením! Ďakujem.

K. N.

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2-3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

andrographis paniculata, kurkumovník dlhý, vrcholiak arjuna, tinospóra srdcolistá, vrcholiak myrobalánový, dlhé korenie, glycyrrhiza glabra, embilika lekárska

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

RANJAKA

Železo & kvalita krvi

5,20 €
-+

MANJISHTA

Ochrana & posilnenie imunity

5,20 €
-+

RAKTAPRASH

Krv & pečeň

7,30 €
-+

NIMBA

Starostlivosť o pleť & pokožku

5,20 €
-+

GAURI

Antifungálna starostlivosť

5,20 €
-+

BHRINGARAJ

Starostlivosť o vlasy

5,20 €
-+

PITTA

Upokojenie & vyrovnanosť

5,20 €
-+

AMALAKI plod škorica

Imunita & srdce a cievy

3,50 €
-+

MANGO plod

Vitamín C & A

4,30 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu