Nachádzate sa tu

ALOCHAKA

Oči & zrakové funkcie

ALOCHAKA
  • Vrcholiak myrobalánový priaznivo pôsobí na optimálny stav zraku
  • Prospieva dobrému videniu a zrakovým funkciám
  • Terminalia chebula podporuje činnosť nervoého systému a prispieva k dobrej funkcii zmyslových orgánov vrátane zraku
  • Pupočník ázijský pomáha udržiavať normálny stav mozgových a poznávacích funkcií
  • Withania opojná povzbudzuje pri únave a strate koncentrácie 
  • Prispieva ako antioxidant k regenerácii a osvieženiu kognitívnych funkcií vrátane očného svalstva

       Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: oči, únava, začervenanie, pálenie, tlak, poruchy zrakových funkcií, zápal spojiviek a zrakového nervu, jačmenné zrno, zelený a šedý zákal

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Dobrý deň, ayurvédske čajíky používame doma veľmi radi. Vyskúšané: PITTA, ALOCHAKA, VARUNA aj HIMALÁJSKE OSVIEŽENIE sú vinikajúce a naozaj účinné. Sme veľmi vďační všetkým, ktorí sa podieľajú na výrobe a dovoze týchto liečivých zázrakov.

Silvia Petríková, Trenčín

Dobrý deň, veľmi som si obľúbila vaše himalájske ajurvédske čaje, pretože sú naozaj účinné. Predovšetkým s TULSI mám výborné skúsenosti, ale priaznivé účinky pociťujem aj pri čaji na oči ALOCHAKA. Teraz som si zaobstarala KANTAKARI. Ďakujem.

Adriana Válová

Dobré ráno, pijem ALOCHAKA, pracujem denne s počítačmi a podstúpil som operáciu. Čaj som objavil naozaj náhodou v obchodíku na hlavnej triede v Ostrave, a odvtedy pravidelne kupujem a hlavne užívam k svojej spokojnosti.

Emil D.

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2-3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

mäta poľná, vrcholiak myrobalánový, terminalia chebula, embilika lekárska, pupočník ázijský, withania opojná, glycyrrhiza glabra, spargľa hroznovitá, fenikel obyčajný, eclipta alba, boerhaavia diffusa, dlhé korenie

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

NAYANAPRASH

Oči & zrak

NAYANAPRASH
7,30 €
-+

MAJJAPRASH

Mozog & nervy

MAJJAPRASH
7,30 €
-+

PITTA

Upokojenie & vyrovnanosť

PITTA
5,20 €
-+

AMALAKI plod citrónová tráva

Imunita & revitalizácia

AMALAKI plod citrónová tráva
3,50 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu