Nachádzate sa tu

Pohybový aparát

Svalstvo zabezpečuje organizmu silu, správnu funkčnosť telesných orgánov a kĺbovú pohyblivosť. Tvorí takmer polovicu telesnej váhy a formuje sa predovšetkým z prísunu dostatočného množstva bielkovín pochádzajúcich z každodennej stravy. Svaly zaisťujú harmonický pohyb, svalovú koordináciu, cirkuláciu tekutín a ochranné prostredie telesných orgánov. V dôsledku psychického napätia a stresu alebo nahromadených emócií strachu, smútku či hnevu, dochádza k tenzii svalového tkaniva a jeho stuhnutiu, čo je častou príčinou bolestí chrbta v oblasti bedrovej, hrudnej či krčnej chrbtice.

Kosti a kĺby nepredstavujú iba pohybový aparát, ale majú aj ochrannú a podpornú funkciu životne dôležitých orgánov, ako je mozog, srdce, pľúca atď. Ich ďalšou dôležitou úlohou je tvorba červených krviniek v kostnej dreni. Kvalita kostí je tiež spojená so zdravou funkciou hrubého čreva a štítnej žľazy, ktorá reguluje obsah vápnika v krvi, ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu a metabolizmus organizmu.

GOKSHURA

Uvoľnenie chrbtového svalstva

GOKSHURA
5,20 €
-+

SLESAKA

Kĺbová pohyblivosť

SLESAKA
5,20 €
-+

SHALARI

Močový metabolizmus & kĺby

SHALARI
5,20 €
-+

KUDZU

Posilnenie svalstva & fitness

KUDZU
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu