Nachádzate sa tu

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

  • Pupočník ázijský povzbudzuje mozgové funkcie a podporuje aktívny proces myslenia
  • Stimuluje ochabnutú pamäť a schopnosť koncentrácie
  • Prispieva k normálnemu fungovaniu poznávacích, myšlienkových a rozumových funkcií
  • Withania opojná povzbudzuje organizmus a prispieva k duševnému zdraviu pri ochabovaní mozgových funkcií
  • Nard pravý priaznivo pôsobí na relaxáciu nervovej sústavy

        Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: degenerácia mozgových funkcií, poruchy pamäti, dezorientácia, demencia, Alzheimerova choroba

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Na čaj SARPAGANDHA ma upozornila zdravotníčka v predajni a musím povedať, že tlak sa mi znormalizoval. Vyskúšala som aj čaj GOTU KOLA pre otca na demenciu a je skutočne účinný. Keď začal chrapľavo kašlať, tak som mu kúpila čaj PRANA a musím povedať, že už po prvom čaji sa kašel výrazne utíšil a na ďalšiu noc už mohol pokojnejšie spať, lebo ho už kašel nebudil. Otec má už 80 rokov a bála som sa aby nedostal zápal pľúc. Čaj sa aplikuje aj pri tejto chorobe a musím iba potvrdiť, že čaj pomohol. Tak som nadobudla presvedčenie, že čaje naozaj pomáhajú a pribudli nám do domácnosti čaje na vlasy, žalúdok, srdce a už sa chystám kúpiť čaj na spánok, cievy, svaly a ešte aj ďalšie. V silu prírody určite verím. Ďakujem za to, že sú tieto čaje dostupné na Slovensku. V minulosti som vyskúšala aj sušené plody a sú neskutočne šťavnaté a chutné.

Dagmar, Pača

Som lekár z Prahy (Česká republika). Pracujem v univerzitnej nemocnici. Vďaka spoločnosti Everest Ayurveda som mal príležitosť vidieť alebo počuť takmer zázračné účinky, ktoré môžu mať vaše byliné zmesi v niektorých prípadoch.

MUDr. Marie Mášková

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

pupočník ázijský, withania opojná, nard pravý, tinospóra srdcolistá, ďumbier lekársky, glycyrrhiza glabra, kurkumovník dlhý, bazalka svätá

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

BRAHMI

Pamäť & mozgová činnosť

5,20 €
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinácia

5,20 €
-+

JATAMANSI

Stres & duševná rovnováha

5,20 €
-+

VATA

Relaxácia & duševná pohoda

5,20 €
-+

MAJJAPRASH

Mozog & nervy

7,30 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu