Pamäť & mozgová činnosť

  • Pupočník ázijský stimuluje činnosť mozgových funkcií
  • Osviežuje myseľ a zlepšuje pamäť
  • Zvyšuje pozornosť a schopnosť sústredenia
  • Withania opojná povzbudzuje organizmus a odstraňuje únavu
  • Posilňuje nervovú odolnosť voči stresu
  • Pomáha udržiavať duševnú rovnováhu 

        Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: mozgová činnosť, pamäť, koncentrácia, učenie, bdelosť

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Proti depresii a rozptýleniu spôsobenému mojou frontálnou citlivosťou zatiaľ účinkuje len váš čaj BRAHMI a GOTU KOLA! Užívam ich aj v práci, pretože mi veľmi pomáhajú sústrediť sa, keď káva už nepomáha!

Agnes

Zistil som, že mi čaj BRAHMI pomohol, cítim sa menej stresovaný a moja koncentrácia sa zlepšuje.

John Walker, Burnley

Už dlhšiu dobu používam Vaše čaje. Fungujú veľmi dobre na spanie, upokojenie, sústredenie aj celkovú harmonizáciu. Bol som prekvapený, ako fungujú na čistenie krvi a hemoroidy. Ten, kto tieto zmesi vymyslel a namiešal, musel byť geniálny.

Jirka

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2-3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

pupočník ázijský, withania opojná, voňatka citrónová, glycyrrhiza glabra, krídlok vakovitý, ďumbier lekársky, bazalka svätá, škoricovník tamala, škoricovník cejlónsky

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

ČAJOVÉ ROZJÍMANIE

Prináša upokojenie a duševnú rovnováhu

5,20 €
-+

POVZBUDENIE MYSLE

Povzbudzuje bdelú myseľ

5,20 €
-+

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

5,20 €
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinácia

5,20 €
-+

JATAMANSI

Stres & duševná rovnováha

5,20 €
-+

SARPAGANDHA

Normalizácia krvného tlaku ⤵

5,20 €
-+

ASHWAGANDHA

Spánok & regenerácia

5,20 €
-+

BIHARI

Kľud a spánok

5,20 €
-+

ALOCHAKA

Oči & zrakové funkcie

5,20 €
-+

MAJJAPRASH

Mozog & nervy

7,30 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu