Nervový systém & koordinácia

RAJANI
  • Nard pravý pomáha udržiavať ostražitosť nervového systému
  • Upokojuje myseľ a prispieva k psychickej relaxácii
  • Pupočník ázijský podporuje činnosť poznávacích, myšlienkových a rozumových funkcií
  • Withania opojná podporuje duševnú rovnováhu a prispieva k upokojeniu pri celkovej excitácii organizmu
  • Kotvičník zemný priaznivo pôsobí na relaxáciu nervovej sústavy a uvoľnenie stuhnutosti svalového tkaniva

        Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: neurologické a mozgové poruchy, depresie, psychická nestabilita, Parkinsonova choroba

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Dobrý deň. Mám veľmi dobrú skúsenosť s čajom JATAMANSI. Kvôli ťažkým životným problémom som začal mať nespavosť a úzkosti, ktoré neskôr prešli v depresiu. Najskôr som skúšal čaj ASHWAGANDHA na nespavosť, ale bohužiaľ som bol už v štádiu, keď sa mi triasli ruky, cítil som napätie 24 hodín a mal kolísavé nálady, takže ASHWAGANDHA pomohla len trochu, chyba to bola moja, pretože som zvolil nie úplne vhodný čaj k mojim zdravotným problémom. Skutočnú úľavu som pocítil až po vyskúšaní JATAMANSI. Osvedčilo sa mi kombinovať čaje JATAMANSI a ASHWAGANDHA alebo ASHWAGANDHA a RAJANI. S pozdravom.

Alex, Praha

S čajom som veľmi spokojná. Mohla som prestať používať tabletky na upokojenie nervov a cítim sa spokojnejšia a uvoľnenejšia. Budem ho kupovať ďalej a odporúčam to všetkým.

Pavla J.

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

nard pravý, pupočník ázijský, withania opojná, kotvičník zemný, ďumbier lekársky, kurkumovník dlhý, glycyrrhiza glabra, valeriána lekárska, tinospóra srdcolistá

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

VATA

Relaxácia & duševná pohoda

VATA
5,20 €
-+

SHUKRAPRASH

Vitalita & muž

SHUKRAPRASH
7,30 €
-+

BRAHMI

Pamäť & mozgová činnosť

BRAHMI
5,20 €
-+

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

GOTU KOLA
5,20 €
-+

JATAMANSI

Stres & duševná rovnováha

JATAMANSI
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu