Dobrý deň. Mám veľmi dobrú skúsenosť s čajom JATAMANSI. Kvôli ťažkým životným problémom som začal mať nespavosť a úzkosti, ktoré neskôr prešli v depresiu. Najskôr som skúšal čaj ASHWAGANDHA na nespavosť, ale bohužiaľ som bol už v štádiu, keď sa mi triasli ruky, cítil som napätie 24 hodín a mal kolísavé nálady, takže ASHWAGANDHA pomohla len trochu, chyba to bola moja, pretože som zvolil nie úplne vhodný čaj k mojim zdravotným problémom. Skutočnú úľavu som pocítil až po vyskúšaní JATAMANSI. Osvedčilo sa mi kombinovať čaje JATAMANSI a ASHWAGANDHA alebo ASHWAGANDHA a RAJANI. S pozdravom.
S čajom som veľmi spokojná. Mohla som prestať používať tabletky na upokojenie nervov a cítim sa spokojnejšia a uvoľnenejšia. Budem ho kupovať ďalej a odporúčam to všetkým.
Príprava
Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri bežnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.
Odporúčané dávkovanie
2 - 3 šálky za deň
Užívanie
Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.
Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.
Špecifická chuť každého čaju je súčasťou zdravotného pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.
Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Kúpil som si čaj na spanie, naozaj funguje, práve som ho dopil a je výbor....chrrrrrrrrrr :D
Dobrý deň, tiež rada pijem vaše čajíky a pomáhajú mi vo všetkom. Pleť, únava, dodanie energie. Ďakujem.
Mám skúsenosť s čajom APANA na menštruáciu - uľavuje od bolesti, po 2 šálkach denne nie je potrebné brať žiadne lieky. A aj s MEDHIKA - na podporu dojčenia. Veľmi mi pomohol, keď som mala málo mlieka.
Vyskúšala som prvýkrát čaj APANA na menštruačné ťažkosti, ktorý mi uľavil od bolesti a dodal tak vitalitu. Pila som ho 2x denne asi tri dni pred menštruáciou a popíjam prvé dva dni počas menštruácie. Odporúčam.
Zdravím, čaj SHUNTHI mi vyriešil niekoľkoročný a úporný boj s nadúvaním. Naozaj mi nič nepomáhalo, až tento čaj!
Dobrý deň, používala som čaj VARUNA na obličkové problémy, výborne mi pomohol ako na obličky, tak aj na atopický ekzém.
Dobrý deň, čaj RANJAKA mi zabral na slezinu, problém s trávením, jeden mesiac pitia čaju Ranjaka to upravil.
Pred 6 rokmi mi vystúpil cholesterol na hodnotu 7,11 a mal som začať brať statíny. Zredukoval som spotrebu tukov a spotreboval dve krabičky čaju Kalamegha na podporu činnosti pečene. Po cca troch mesiacoch som mal cholesterol 5,56 a teraz ho mám 5,6 a ďalej ho neriešim. Obvodná pani MUDr. bola veľmi príjemne prekvapená napriek tomu, že som jej recept nevyužil. V zimných mesiacoch používam osvedčené čaje Tulsi a Dalchini. Na tej ajurvéde naozaj niečo bude !!!
Dobrý deň, kúpila som si čaj NIMBA, pôvodne na akné, asi po dvoch mesiacoch pitia tejto zmesi mi vyrážky z tváre úplne zmizli, okrem toho sa mi tiež zmiernili menštruačné bolesti. S týmto čajom som veľmi spokojná. Ďakujem.
Čaj TRIPHALA na detoxikáciu tráviaceho traktu a čaj KALAMEGHA na pečeň a žlčník mi pomoholi s trávením, vyprázdňovaním a celkovo sa cítim ľahšie. Bolo mi odporúčané očistiť si tráviaci trakt kvôli menším ťažkostiam a nepravidelnosti pri menštruácii. Menštruáciu mám tera pravidelnú a bez nejakých nepríjemností. Ďakujem pekne.
Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.
Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.