Krčná oblasť & priedušky

  • Bazalka svätá má priaznivý vplyv na respiračný systém a uvoľnenie dýchacích ciest
  • Oman pravý má ukľudňujúci vplyv na krčnú oblasť
  • Glycyrrhiza glabra pomáha udržiavať optimálne fungovanie dýchacieho systému
  • Dlhé korenie podporuje správnu činnosť dýchacej sústavy
  • Ďumbier lekársky​ prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu 

        Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: nachladnutie, škrabanie v krku, zapálené hrdlo, zápal pľúc, astma

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Už najmenej 4 mesiace mám úporný, suchý, dráždivý kašeľ a čaj TULSI mi okamžite uľavil. Po prvom čaji som v noci prestala kašľať a konečne som mohla spať!

Bozsár Gabriella, Budapešť

Dva roky som navštevovala pľúcne a sťažovala sa na neustále pokašliavanie. Doktori nič nenašli a taktiež mi nič na to nedali. Potom som si kúpila čaj TULSI a ešte som nedopila jednu krabičku a už nekašlem. Je to zázrak? Nie - je to účinok TULSI. A ako bonus je celkom chutný - po klinčekoch. Je to teraz môj obľúbený čaj.

Horová, Rokycany

Dobrý deň, liezla na mňa nádcha, tak som si kúpil čaj TULSI , už po druhom užití sa mi uvoľnil nos, prestalo ma škrabať v hrdle a zmiernil sa kašeľ. Odporúčam každému na koho lezie choroba, aby ho vyskúšal.

F. Špegár

Pri kašli som pila TULSI, trpím na úporný kašeľ, ktorý trvá dlhú dobu a kvapky nič nerobia. U tohto čaju som po vypití cítila okamžite lepšie dýchanie, v noci som mohla spať a do 14 dní kašeľ pomaly odznel.

Jitka

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

4-5 šálok za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3–5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok na optimalizáciu duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene rozomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pokiaľ čaje používame len ako preventívny, podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať.

Na optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé najlepšie ráno pred raňajkami, počas dňa jednu hodinu pred jedlom a večer pred spaním počas trvania obnovy vytúžených funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

bazalka svätá, dlhé korenie, glycyrrhiza glabra, ďumbier lekársky, oman pravý, škoricovník cejlónsky, kardamovník obecný, klinčekovec voňavý

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

DALCHINI

Dýchacie cesty & nosové dutiny

5,20 €
-+

GOPAL

Dýchacie cesty

5,20 €
-+

PRANA

Vitalita & životná energia

5,20 €
-+

NAGARA

Lymfatický systém & imunita

5,20 €
-+

KATPHALA

Teplota & telesná slabosť

5,20 €
-+

MANJISHTA

Ochrana & posilnenie imunity

5,20 €
-+

CHYAWANPRASH

Zdravie & imunita

8,50 €
-+

AMALAKI plod zázvor

Imunita & dýchacie cesty

3,50 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu