Nachádzate sa tu

Obehový systém

Krv umožňuje fyzickú existenciu života, rozvádza po tele teplo, okysličuje všetky telesné tkanivá a dodáva pokožke sfarbenie. Jej hlavnou zložkou sú červené krvinky, ktoré ako nositelia živín a hemoglobínu zaisťujú všetkým telesným tkanivám neustály prísun kyslíka a životnej energie. Zdrojom červených krviniek je kostná dreň, ktorá je spojená s procesom ich recyklácie v pečeni a filtráciou krvi v slezine.

Lymfa je žltkastá tekutina s podobným zložením ako krvná plazma. Vzniká v medzibunkovom priestore z tkanivového moku a obieha v lymfatických cievach ako strážca imunity. Zabezpečuje filtráciu škodlivých látok v lymfatických uzlinách a potom ich odvádza do krvného riečišťa. Medzi lymfatické orgány patria slezina, lymfatické uzliny, krčné a nosné mandle, týmus, kostná dreň a slepé črevo.

ARJUNA

Srdcová činnosť

ARJUNA
5,20 €
-+

VYANA

Prekrvenie končatín

VYANA
5,20 €
-+

ABHAYA

Krvný obeh & priechodnosť ciev

ABHAYA
5,20 €
-+

SARPAGANDHA

Normalizácia krvného tlaku ⤵

SARPAGANDHA
5,20 €
-+

MARICHA

Povzbudenie krvného tlaku ⤴

MARICHA
5,20 €
-+

RANJAKA

Železo & kvalita krvi

RANJAKA
5,20 €
-+

NAGARA

Lymfatický systém & imunita

NAGARA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu