Nachádzate sa tu

PRANA

Vitalita & životná energia

PRANA
  • Ďumbier lekársky​ posilňuje životnú energiu a vitalitu organizmu
  • Oman pravý má upokojujúci vplyv na krčnú oblasť a respiračný systém
  • Piepor čierny prispieva k uvoľneniu dýchacích ciest
  • Priaznivo pôsobí na odolnosť nervového systému 
  • Gáfrovník lekársky podporuje krvný obeh a činnosť cievnej sústavy

        Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: kašeľ, chrapot, hlasivky, zahlienenie, dušnosť, astma, bronchitída, zápal pľúc, nervové rozrušenie, migréna

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Dobrý deň, často som trpela migrénou. Čaj PRANA mi od týchto problémov pomohol. Rada by som všetky neduhy (kŕčové žily, menopauza) riešila týmto spôsobom. S bylinnými čajmi som veľmi spokojná.

Věra, Kunčice pod Ondřejníkem

Na čaj SARPAGANDHA ma upozornila zdravotníčka v predajni a musím povedať, že tlak sa mi znormalizoval. Vyskúšala som aj čaj GOTU KOLA pre otca na demenciu a je skutočne účinný. Keď začal chrapľavo kašlať, tak som mu kúpila čaj PRANA a musím povedať, že už po prvom čaji sa kašel výrazne utíšil a na ďalšiu noc už mohol pokojnejšie spať, lebo ho už kašel nebudil. Otec má už 80 rokov a bála som sa aby nedostal zápal pľúc. Čaj sa aplikuje aj pri tejto chorobe a musím iba potvrdiť, že čaj pomohol. Tak som nadobudla presvedčenie, že čaje naozaj pomáhajú a pribudli nám do domácnosti čaje na vlasy, žalúdok, srdce a už sa chystám kúpiť čaj na spánok, cievy, svaly a ešte aj ďalšie. V silu prírody určite verím. Ďakujem za to, že sú tieto čaje dostupné na Slovensku. V minulosti som vyskúšala aj sušené plody a sú neskutočne šťavnaté a chutné.

Dagmar, Pača

Dobrý deň, vyskúšala som čaj na posilnenie životnej energie PRANA. Účinok je úžasný. Dcéra, ktorá videla moju dobrú náladu, ho začala piť zmiešaný s džúsom. Manžel začal na želanie tiež, z mrzúta je hovoriaci muž, ktorý sa i usmieva :-)) ..

Jitka
Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene pomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a najlepšie ráno pred raňajkami, jednu hodinu pred jedlom počas dňa a pred spaním, po dobu trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2g) nechajte 3-5 minút povariť alebo zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vyluhovať

Odporúčané dávkovanie

2 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie zdraviu prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnejkúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

ďumbier lekársky, oman pravý, piepor čierny, gáfrovník lekársky

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

TULSI

Krčná oblasť & priedušky

TULSI
5,20 €
-+

DALCHINI

Dýchacie cesty & nosové dutiny

DALCHINI
5,20 €
-+

GOPAL

Dýchacie cesty

GOPAL
5,20 €
-+

NAGARA

Lymfatický systém & imunita

NAGARA
5,20 €
-+

KATPHALA

Teplota & telesná slabosť

KATPHALA
5,20 €
-+

MANJISHTA

Ochrana & posilnenie imunity

MANJISHTA
5,20 €
-+

CHYAWANPRASH

Zdravie & imunita

CHYAWANPRASH
8,50 €
-+

AMALAKI plod zázvor

Imunita & dýchacie cesty

AMALAKI plod zázvor
3,50 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu