Nachádzate sa tu

Vylučovacia sústava

Močové cesty sa skladajú z obličiek, močovodu, močového mechúra a močovej trubice. Prebytočné množstvo vody je, ako tekutý odpad prefiltrovaný obličkami, vylučovaný močom. Nadmerné užívanie soli spôsobuje zadržiavanie vody a oslabuje tým činnosť obličiek. Ich nesprávna funkcia sa potom najčastejšie prejavuje ťažkosťami v oblasti bedrovej chrbtice, kolenách a kĺboch. Z tela sa vylučujú tri hlavné odpadové látky: moč, stolica a pot.

Ajurvédska medicína venuje veľkú pozornosť dobrému a pravidelnému vylučovaniu, pretože mnoho psychosomatických porúch má svoj pôvod v príliš znečistenom hrubom čreve. Práve tam sa odohráva záverečná fáza tráviaceho procesu, keď sa do tela vstrebáva priama energia uvoľnená z každodennej stravy. Dobrá peristaltika a pravidelné vyprázdňovanie vedie k zdravej činnosti hrubého čreva. Zápcha vytvára toxické látky, ktoré spôsobujú negatívne myslenie a podráždené správanie. Pravidelná očista a správna funkcia hrubého čreva a obličiek je preto veľmi dôležitá pre dobré telesné zdravie, duševnú rovnováhu a optimistický pocit zo života.

VARUNA

Obličky & močové cesty

VARUNA
5,20 €
-+

APANA

Pre pokojnú menštruáciu

APANA
5,20 €
-+

SHATAPUSHPI

Pri absencii menštruácie

SHATAPUSHPI
5,20 €
-+

DHATAKI

Pri nadmernej menštruácii

DHATAKI
5,20 €
-+

ASHOKA

Hormonálna rovnováha

ASHOKA
5,20 €
-+

DHANYAKA

Tehotné ženy

DHANYAKA
5,20 €
-+

MEDHIKA

Kojace ženy

MEDHIKA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu