Nachádzate sa tu

KALAMEGHA

Pečeň & žlčník

KALAMEGHA
  • Andrographis paniculata​ pomáha celkovému prečisteniu a detoxikácii organizmu
  • Priaznivo pôsobí na optimálnu činnosť pečene pri jej nadmernom zaťažení
  • Kurkumovník dlhý prispieva k optimálnej funkcii a očiste pečene
  • Vrcholiak arjuna podporuje správnu funkciu pečene
  • Tinospóra srdcolistá  posiluje obranyschopnosť organizmu 

          Doplnok stravy​

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: pečeň, žlčník, žlčníkové kamene, detoxikácia, metabolizmus, zápaly, infekcie, hepatitída, cirhóza

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Mám veľmi dobrú skúsenosť s čajom KALAMEGHA, zbavil ma dlhotrvajúceho ekzému na rukách, ktorý sa dal kompenzovať len kortikoidmi. Na chuť čaju som si musela zvyknúť, ale zafungoval veľmi dobre.

Katka, Klabava

Dobrý deň, v súčasnosti užívam Vaša čaje BRAHMI - Memory tea a KALAMEGHA - Liver tea a som s nimi spokojný. Kombinácia bylín vo Vašich čajoch je aj potešením pre dušu. Ďakujem.

Ing. Zdeněk Klouček, Žatec

Dobrý deň, s vašimi čajmi som veľmi spokojná. Vidanga mi pomohla schudnúť, po čaji Kalamegha mi takmer zmizli problémy so žlčníkom, teraz sa rozhodujem pre PACHAKA, končím s fajčením! Ďakujem.

K. N.

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene pomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a najlepšie ráno pred raňajkami, jednu hodinu pred jedlom počas dňa a pred spaním, po dobu trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte pre aktívny zdravotný účinok 3–5 minút povariť alebo pri preventívnom užívaní zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Odporúčané dávkovanie

2-3 šálky za deň

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie zdraviu prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnejkúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie

andrographis paniculata, kurkumovník dlhý, vrcholiak arjuna, tinospóra srdcolistá, vrcholiak myrobalánový, dlhé korenie, glycyrrhiza glabra, embilika lekárska

Váha

100 g sypaného čaju

Súvisiace produkty

RANJAKA

Železo & kvalita krvi

RANJAKA
5,20 €
-+

MANJISHTA

Ochrana & posilnenie imunity

MANJISHTA
5,20 €
-+

RAKTAPRASH

Krv & pečeň

RAKTAPRASH
7,30 €
-+

NIMBA

Starostlivosť o pleť & pokožku

NIMBA
5,20 €
-+

GAURI

Antifungálna starostlivosť

GAURI
5,20 €
-+

BHRINGARAJ

Starostlivosť o vlasy

BHRINGARAJ
5,20 €
-+

PITTA

Upokojenie & vyrovnanosť

PITTA
5,20 €
-+

AMALAKI plod škorica

Imunita & srdce a cievy

AMALAKI plod škorica
3,50 €
-+

MANGO plod

Vitamín C, A & betakarotén

MANGO plod
4,00 €

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu