Nachádzate sa tu

JATAMANSI

Stres & duševná rovnováha

JATAMANSI
  • Nard pravý prispieva k psychickej relaxácii a duševnej rovnováhe
  • Pupočník ázijský stimuluje činnosť mozgových funkcií
  • Withania opojná prispieva k nervovej odolnosti a lepšiemu zvládaniu stresu
  • Valeriána lekárska podporuje celkové upokojenie nervového systému
  • Špargľa hroznovitá má upokojujúci účinok a optimalizuje psychický stav

        Doplnok stravy

Authentic AyurvedaPozrite sa na prírodný zber bylín
a ručnú výrobu čajov v Nepále

Kategórie: psychické poruchy, stres, depresie, neuróza, fóbie, maniodepresívna psychóza, hystéria, epilepsia

-+
Cena: 5,20 €
s DPH

Dobrý deň. Mám veľmi dobrú skúsenosť s čajom JATAMANSI. Kvôli ťažkým životným problémom som začal mať nespavosť a úzkosti, ktoré neskôr prešli v depresiu. Najskôr som skúšal čaj ASHWAGANDHA na nespavosť, ale bohužiaľ som bol už v štádiu, keď sa mi triasli ruky, cítil som napätie 24 hodín a mal kolísavé nálady, takže ASHWAGANDHA pomohla len trochu, chyba to bola moja, pretože som zvolil nie úplne vhodný čaj k mojim zdravotným problémom. Skutočnú úľavu som pocítil až po vyskúšaní JATAMANSI. Osvedčilo sa mi kombinovať čaje JATAMANSI a ASHWAGANDHA alebo ASHWAGANDHA a RAJANI. S pozdravom.

Alex, Praha

S čajom JATAMANSI som veľmi spokojný. Konečne som mohol prestať brať sedatíva na nervový systém, cítim sa šťastnejší, uvoľnenejší. Kúpim ďalšie balenie, odporúčam každému.

Jáchym
Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie. Jednotlivé časti bylín (kvety, plody, semená, stonky, listy, kôra, podzemky a korene) sú cielene pomleté na jemné časti, aby mohlo dôjsť k ich homogénnemu premiešaniu, ktoré zaručuje najkvalitnejšiu účinnosť ajurvédskych zmesí. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a najlepšie ráno pred raňajkami, jednu hodinu pred jedlom počas dňa a pred spaním, po dobu trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Zloženie

nard pravý, pupočník ázijský, withania opojná, valeriána lekárska, špargľa hroznovitá, glycyrrhiza glabra, tinospóra srdcolistá, ďumbier lekársky, pueraria lobata

Váha

100 g sypaného čaju

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2g) nechajte 3-5 minút povariť alebo zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vyluhovať

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie zdraviu prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnejkúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál

Súvisiace produkty

VATA

Relaxácia & duševná pohoda

VATA
5,20 €
-+

MAJJAPRASH

Mozog & nervy

MAJJAPRASH
7,30 €
-+

SARPAGANDHA

Normalizácia krvného tlaku ⤵

SARPAGANDHA
5,20 €
-+

ČAJOVÉ ROZJÍMANIE

Prináša upokojenie a duševnú rovnováhu

ČAJOVÉ ROZJÍMANIE
5,20 €
-+

BRAHMI

Pamäť & mozgová činnosť

BRAHMI
5,20 €
-+

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

GOTU KOLA
5,20 €
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinácia

RAJANI
5,20 €
-+

ASHWAGANDHA

Spánok & regenerácia

ASHWAGANDHA
5,20 €
-+

BIHARI

Kľud a spánok

BIHARI
5,20 €
-+

RELAXAČNÝ KĽUD

Podporuje uvoľnenie a relaxáciu

RELAXAČNÝ KĽUD
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu