Nachádzate sa tu

Nervový systém

Centrálna nervová sústava zabezpečuje uvedomelé vnímanie, činnosť podvedomia, stav snívania a prenos neurologických informácií pomocou zmyslových a motorických nervov do mozgového centra. Zahŕňa činnosť mozgu, hlavových nervov, hypofýzy, miechy a miechových nervov. Z mozgového kmeňa vystupuje dvanásť kraniálnych nervov: čuchový, zrakový, okohybný, kladkový, trojklaný, vlečny, lícny, sluchovo rovnovážny, jazykohltanový, blúdivý, prídavný a podjazykový. Súčasťou nervovej sústavy sú aj žľazy s vnútornou sekréciou, ktoré fungujú v tele ako riadiace centrá. Prepájajú telesné funkcie, hormonálnu činnosť, emócie, myseľ a duševné vedomie s energetickým systémom siedmich čakier. Žľazy s vnútornou sekréciou uvoľňujú hormóny priamo do krvného obehu a ich činnosť zabezpečuje proces plodenia, rastu, rozvoja, metabolizmu a stabilizácie životných funkcií.

BRAHMI

Pamäť & mozgová činnosť

BRAHMI
5,20 €
-+

GOTU KOLA

Starnutie mozgových funkcií

GOTU KOLA
5,20 €
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinácia

RAJANI
5,20 €
-+

JATAMANSI

Stres & duševná rovnováha

JATAMANSI
5,20 €
-+

ASHWAGANDHA

Spánok & regenerácia

ASHWAGANDHA
5,20 €
-+

ALOCHAKA

Oči & zrakové funkcie

ALOCHAKA
5,20 €
-+

Tam, kde býva ajurvéda

Dokumentárny film na DVD

Dokumentárny film o domove najstaršieho lekárskeho systému na úpätí Himalájí odhaľujúci nadčasovosť vnútorného poznania dávnych mudrcov Indie.

Dokument vás zanesie od impozantných štítov Himalájí a každodenného života v jeho údoliach, až k posvätným chrámom v Káthmandu a kráľovským palácom v indickom Rádžasthánu. Budete sa tak môcť preniesť do bohatého lona prírody a vedomostí, ktoré formovali poznanie a kultúru indického subkontinentu.

Viac o filmu